Identitáři protestovali v ulicích Nice a Lyonu proti islámu (videa)

Napsal
Sdílet článek

V odpovědi nejen na útoky v Nice se včera večer vydaly do ulic stovky odpůrců islámu a islamizace Francie. Členové organizace Generace Identity se sešli před kostelem, který byl ve čtvrtek dějištěm strašlivého teroristického útoku, při němž byli zabiti tři lidé, z nichž dva byli sťati.

Identitáři se u kostela shromáždili včera v 19:30, aby tam položili věnec a minutou ticha uctili oběti a jejich rodiny. Poté zazpívali francouzskou národní hymnu Marseillaisu. 

Záběry očitých svědků ze scény ukazují skupinu pochodující ulicemi čtvrti Notre-Dame v Nice, kde došlo ve čtvrtek k masakru. Členové během pochodu mávali vlajkami a transparenty. Ačkoli tam byla značná přítomnost policie, nebyly hlášeny žádné střety ani incidenty. K tomu jen podotýkám, že to, že nedošlo k žádným bitkám s muslimy mne ani neudivuje. Mohamedáni si troufnou většinou jen na slabší a bezbranné.

Jak známo, tak právě Identitáři se dlouhodobě vymezují proti přítomnosti muslimů v zemi, k nim měl údajně patřit i včera v Avignonu zastřelený muž.

K podobné manifestaci Identitářů došlo také v Lyonu. Předpokládám, že demonstrací v Nice i Lyonu se zúčastnili také řadoví občané, nesouhlasící s islamizací vlastní země, pouze média tyto protesty prezentují jako čistě akci Identitářů, považovaných za ultrapravici.

5/5 - (4 votes)
(Visited 174 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *