Inovace: Korán se slaninou na grilu (video)

Napsal
Sdílet článek

A máme tu další pálení koránu, tentokrát už zřejmě nešlo o Dány, kteří přijeli do Švédska, aby Švédy probudili, ale první odvážní Švédové se rozhodli pálení koránu poněkud inovovat. Korán tedy spálili na grilu a poté si na něm opekli slaninu. Nevím, jak dlouho video z večera na youtube vydrží, předcházející pálení koránu byla zcenzurována. Nicméně zatím je k dispozici, tak se na něj můžete podívat i vy.

Video nahrané na Youtube ukazuje nejméně dva lidi v centru Linköpingu pálící kopii Koránu a grilování slaniny na ohni z koránu.

K údajně trestnímu činu došlo kolem pátečních 17:00. Korán byl umístěn na gril u katedrály v Linköpingu, posléze byl pokropen podpalovačem a následně byl zapálen.

Zatímco muslimská nenávistná kniha hořela, protiislámští aktivisté se snažili použít oheň ke grilování slaniny. Ti, kdo pálili korán, jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu. “V současné době vyšetřujeme tento čin jako podněcování k rasové nenávisti, ale to se může v průběhu vyšetřování změnit,” řekl policejní tiskový mluvčí Dennis Johansson Strömberg.

Nikdo dosud nebyl  za nelegální grilování slaniny na koránu zatčen a policie neví, kdo za tím stojí. Kromě událostí v centru Linköpingu byla v centru Skäggetorpu nalezena kopie Koránu se slaninou vloženou mezi listy. To je také vyšetřováno jako podněcování k rasové nenávisti.

Podněcování k rasové nenávisti?? Odkdy je islám rasa? 

Jak jsem uvedla už dříve, během dnešního dne by mělo dojít k pálení koránů především v muslimských čtvrtích ve Stockholmu, ale i na mnoha dalších místech po celém Švédsku. Organizátoři této akce prohlásili, že budou pálit korány tak dlouho, dokud nebude Švédsko od islámu osvobozeno.

Grilování slaniny na koránu:

(Visited 103 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *