Internetový nákupní gigant EBAY se nyní prohlásil za vstřícný k muslimům (video)

Napsal
Sdílet článek

S tím, jak přímo raketově rostou počty muslimů, jim začíná nejedna firma podlézat. Či se možná jedná pouze o vyjádření politické korektnosti, v rámci níž je dnes islám nedotknutelný. To se projevuje tím, že stále více potravinářských výrobků je již halal a to bez ohledu na to, kde se prodávají, či alespoň tím, že mimo “haram” výrobků pro podřadné káfiry, vyrábí i halal pro protěžované muslimy.  A některé firmy nakonec zajdou až tak daleko, že ze svojí nabídky vyřazují ty výrobky, které by mohly muslimy urážet. A to i přesto, že muslima nikdo nenutí si je kupovat.

Ebay zastavil prodej malých japonských origami prasátek vyrobených z papíru, protože by mohla být považována za „urážející muslimy“, pro něž je prase nečisté.  Důvod stažení výrobku vyplývá z jejich odpovědi zákazníkovi, který prasátka poptával:

Tedy Ebay nechce urážet muslimy, nicméně – jak se můžete přesvědčit i na videu níže – předměty, které velmi hrubě uráží třeba křesťany, bez problémů prodává. Kdyby se zákaz prodeje vztahoval na předměty, které uráží kohokoli, pak by se jejich prodejní strategie dala pochopit. Pokud zde ale zcela jasně dávají najevo, že jim vadí výhradně zboží, které uráží muslimy, přičemž kohokoli jiného jejich zboží urážet může (viz video níže), pak by na EBAY měli především přestat nakupovat všichni nemuslimové, jimž je takto dáváno najevo, že se urážet – na rozdíl od muslimů – mohou.

Níže se můžete podívat na video v AJ, kde je názorně poukázáno na to, jak se začíná dodržovat právo šaría i v rámci internetového prodeje. Video doporučuji shlédnout i těm, kdo anglicky neumí. Na videu se můžete podívat nejen na konkrétní výrobky, které se tam mohou prodávat, i když uráží nemuslimy, ale můžete se podívat i na to, jak lze využít nenávistnou stránku z na Ebay prodávaného koránu:

(Visited 103 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *