Invazisté na ostrově Lesbos řádí – obyvatele ostrova pobodali, demolují domy a další majetek místních

Napsal
Sdílet článek

To už je jako regulérní občanská válka. Válka, ve které bojují občané řeckého ostrova proti muslimským invazním hordám. Podívejte se zde na to, jak ničí. A to není vše. Pokud jim někdo přijde do cesty, zaútočí tím, co mají po ruce. A jak známo, každý muslim má u sebe nůž nebo jinou bodnou či sečnou zbraň, V tom, jako v mnohém jiném, se ani za staletí většina z nich nezměnila. Podobné setkání s invazisty tak odnesl i jeden řecký občan.

Pobodaný Řek se léčí z mnohočetných bodných ran v nemocnici v Mytilene na ostrově  Lesbos poté, co se v sobotu ráno pokusil zasáhnout do boje nožem mezi dvěma muslimskými nájezdníky. Oběť, řecký kolemjdoucí, který se pokusil zastavit rvačku mezi agresivní dvojicí  na náměstí Sapho, utrpěl během incidentu čtyři bodné rány do hrudi. Po útoku zatkla místní policie  dva vetřelce, u nichž svědci zjistili, že se na jedná o pachatele. První muž, 35letý Iráčan, byl obviněn z pokusu o vraždu a nedovoleného ozbrojování. Další podezřelý, 23letý Afghánec, byl také vzat do policejní vazby. Byl poté obviněn z pokusu o úkladnou vraždu.

Díky masové invazi se smrtící útoky nožem staly na kdysi malebném ostrově Lesbos běžným jevem. Zatím se však většinou tyto potyčky týkaly téměř výhradně invazistů, většinou Afghánců. Zrovna minulý měsíc došlo na ostrově ke dvěma útokům nožem a to během necelých 24 hodin.  Letos si zatím útoky nožem vyžádaly životy nejméně pěti vetřelců a vyústily v hospitalizaci deseti dalších.

A přesto nájezdníci, vyplouvající z Turecka, nadále pravidelně přistávají na tomto malém ostrově v Egejském moři. Minulý týden například přistál na severovýchodě Lesbu gumový člun s 32 nelegálními invazisty z Afriky.

Obyvatelé tohoto ostrova jsou ve válce. Invazisté jim ničí jejich domy, olivové sady, kradou zvířata, přepadají, znásilňují, rabují, ničí kostely. Už před časem vydali výzvu, ve které varují, že vezmou spravedlnost do svých rukou. Jak dlouho potrvá, než pohár jejich trpělivosti přeteče? Podnítí ostrovany k reakci právě pobodání jejich souseda?

A na závěr se můžete podívat, jak to po takovém nájezdu sběře vypadá:

(Visited 2 957 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *