Invazisté se snaží překonat hraniční ploty s Řeckem pomocí žebříků (video)

Napsal
Sdílet článek

Vetřelci nyní poněkud změnili strategii, pomocí které se snaží dostat do Řecka. Nyní si vyrobili jakési provizorní žebříky, s nimiž se snaží ploty překonat. Řecký deník Proto Thema ve své zprávě zveřejnil fotografie a videozáznamy migrantů, shromážděných podél řeky Evros u řeckých hranic. Ti budovali improvizované žebříky z kmenů stromů.

Řecký list konstatuje, že pokusy nelegálních přistěhovalců o překonání hranic u Kastanias nebyly úspěšné díky přímému zásahu řeckých policejních sil a vojsk Frontexu, hlídkujících na řecko-turecké hranici. Michalis Chrisochoidis, řecký ministr obrany prohlásil, že několik tisíc „provokatérů“ – většinou mladých mužů – stále táboří v pohraničí mezi Tureckem a Řeckem.

„Cílem Turků je prolomit naše hranice a zároveň vydírat dále EU“ dodal ministr. Situace na řecko-tureckých hranicích zůstává napjatá. O víkendu došlo například ke střetu tureckých policistů a rakouských komand. Ke střetu došlo, když třináct komand z rakouské jednotky Cobra Elite Special Force hlídkovalo u řecko-turecké hranice v obrněném autě, přičemž na ně turecká policie začala křičet plotem. „Co tady děláte? Tohle není vaše země!“ Rakouští důstojníci odpověděli: „Tohle je naše země a my bráníme evropskou hranici.“

O tomto incidentu však naše média mlčí.

Při včerejším jednání slíbila Merkelová za celou EU vyplacení dalšího výpalného Erdoganovi. Myslíte, že ten pak džihádisty z hranic stáhne? Jistě ne. V jeho zájmu je jediné – jakýmkoli způsobem je dostat do Evropy, coby předvoj budoucí Osmanské říše.

5/5 - (2 votes)

(Visited 248 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. To je teda zajimave jak facebook okamzite maze prispevky s twiteru exmuslimorg.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *