Invazisté zapalují jeden tábor za druhým, nyní hoří okolí tábora na ostrově Samos (video)

Napsal
Sdílet článek

Jen pár dní po požáru tábora Moria na ostrově Lesbos začal hořet také les v okolí tábora, ale i část samotného tábora na ostrově Samos. Náhoda? Jistě ne. Jak již víte, tak tábor na ostrově Moria zapálili Afghánci spolu s pracovníky podvratné německé neziskovky Sea-watch. Je více než pravděpodobné, že požáry jsou takto organizované právě touto neziskovkou, která má velkou podporu EU. Tábor Moria byl včas vyklizen tak, aby se nikomu z těch, kdo v něm byli ubytováni nic nestalo, většina z těch, kdo byli v táboře ubytováni by měla skončit v různých evropských zemích. Namyslíte, že právě to je hlavním cílem požárů?

Řecká policie zadržela více než 10 podezřelých v rámci vyšetřování možných příčin požáru. K incidentu došlo několik dní po velkém požáru na ostrově Lesbos, který úplně zničil tábor Moria.
Hasičský sbor v úterý v noci potlačil lesní požár poblíž tábora na řeckém ostrově Samos. Policie  zadržela více než deset podezřelých žhářů, které dnes předvedla k výslechu.

Na řeckém ostrově Samos v úterý večer vypukl požár poblíž táborů pro nelegální vetřelce. „Na okraji registračního centra je oheň,“ řekl starosta Vathy Giorgos Stantzos.

Podle řeckého ministerstva pro migraci žije v táboře Vathy na Samosu přibližně 4600 nelegálních muslimských vetřelců. V kempu je však prostor pouze pro přibližně 650 lidí.

Jen před několika dny byl  tábor Moria na nedalekém ostrově Lesbos zničen při velkém požáru. Přibližně 12 000 nelegálních muslimských vetřelců zůstalo bez domova.

Vyšetřovatelé použili odhalující videa, která se dostala do rukou policie, a také svědectví, která ukazovala pachatele žhářství. Videa ukazují, jak muslimští ilegální vetřelci zapalují požáry na mnoha různých místech s cílem jejich rychlého šíření pomocí roztržených lepenkových krabic jako pochodní.

Podle řecké vlády tam byly požáry založeny nelegálními invazisty z Afghánistánu, aby se mohli dostat do velkých sociálních států Evropy, jako je Německo.

Policie zadržela šest podezřelých ze žhářství, z nichž všichni byli afghánští muslimští občané, z nichž dva byli údajně nezletilí.

Nyní řečtí politici varovali před „taktikou Moria“, podle níž by požáry mohly být založeny také v jiných táborech na ostrovech Samos, Chios, Leros a Kos, aby se invazisté dostali do západní a severní Evropy. Většina z nich však dosud nedokončila azylové řízení. Řecká vláda trvá na tom, že nelegální vetřelci musí projít běžným azylovým procesem.

 

5/5 - (3 votes)
(Visited 707 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *