Irácká rodina žadatelů o azyl přiletěla do Německa tryskáčem a s falešnými pasy

Napsal
Sdílet článek

Každý si asi představuje takového typického žadatele o azyl v Německu jako někoho, kdo cestuje po zemi či po vodě ze zemí Středního východu nebo Afriky, odkud může takováto cesta trvat i celé měsíce. Jenže zdaleka ne vždy tomu tak je. Poslední dobou rozrušila německou veřejnost zejména zpráva o rodině, která si přiletěla do Německa soukromým tryskáčem. Tedy taková “typická chudá, zbědovaná, uprchlická rodinka”. Dva dospělí se dvěma dětmi zároveň přiletěli s falešnými pasy.

Minulý pátek stáli před federálními policisty na mnichovském letišti čtyři cestující. Iráčané – otec (49), matka (44) a dvě děti (12 a 7) však necestovali běžnou komerční pravidelnou linkou, ale obchodním soukromým tryskáčem.

Rodina údajného budoucího diplomata přiletěla z Istanbulu a podle všeho byla údajně na cestě z Bosporu na karibský ostrov Dominika. V Mnichově měli údajně plánovaný pobyt pouze na jednu noc s následnou výměnou letadel. Při kontrole cestujících si však všimli, že budoucí diplomaté neumí ani francouzsky, ani anglicky, což je ovšem základní podmínkou pro všechny diplomaty.

Zkoumání diplomatických akreditačních karet karibského státu Svatý Kryštof a Nevis pak přineslo jistotu: Byly falešné. Dvanáctiletý syn pohraničnímu policistovi vysvětlil, že jejich rodina je na útěku.

Během následného výslechu rodiče řekli, že byli na útěku před otcem ženy. Ten je údajně přísně nábožensky založený a požaduje, aby 44letá žena a její sedmiletá dcera byly obřezány podle islámského práva. Poté, co rodina této žádosti nevyhověla, tchán údajně vyhrožoval svému zeti i dceři.

V důsledku toho údajně prodal Iráčan svůj dům, zahradu a restauraci v severním Iráku a před šesti dny uprchl se svou rodinou do Turecka. Tam je poté syrský pašerák přivezl na istanbulské letiště za platbu kolem 60 000 eur. Poté se letadlem vydali do Mnichova, kde chtěl požádat o azyl.

Za posouzení a zpracování této žádosti o azyl odpovídá Federální úřad pro migraci a uprchlíky. Po dokončení policejních opatření na místě proto federální policie předala Iráčany do střediska AnkER v Bavorsku. Vyšetřování proti pašerákům stále pokračuje.

K tomuto případu jen několik poznámek. Povídačku o tom, jak rodina prchla před hrozbou obřízky považuji za směšnou. Pokud by byl otec dnes již 44leté ženy takový fanatik, svoji dceru by nechal obřezat již v ranném dětství tak, jako je to v rodinách islámských fanatiků běžné. Dále, podle islámských pravidel je žena po sňatku především majetkem manžela, ten pak mohl sám o všem rozhodnout. A i kdyby to skutečně po takové době tchán požadoval, mohl otci manželky tvrdit, že žena i dcera obřezány jsou.

A i kdyby to všechno byla pravda a oni by opravdu utíkali pouze před obřízkou, mohli se odstěhovat do vzdálenějšího kouta Iráku, případně mohli zůstat v Turecku, kam by k nim údajný hněv starého muže nedosáhl. Ze všeho je však patrné, že se prvoplánově vydali do Německa s předem vymyšlenou pohádkou. Nakonec, oni sami přijeli s falešnými pasy, jejich identita, kterou nyní udávají, tedy může být zcela vylhaná.

(Visited 161 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *