Isabel van Brugen: Co to demokraté upletli? Vyženou nás imigranti z naší země?

Napsal
Sdílet článek

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS), hledá ve všech svých agenturách dobrovolníky, kteří by pomohli zvládnout zdrcující příval imigrantů na americko-mexické hranici, a současně s tím odmítá Bidenova vláda přiznat, že jde o vážnou krizi.

„Dnes jsem aktivoval organizaci Volunteer Force (Dobrovolnická síla), aby pomohla Celní a hraniční ochraně (CPB), vypořádat se s přívalem imigrantů na naší jihozápadní hranici, uvedl ministr DHS Mayorkas v emailech, zaslaných svým zaměstnancům. „Už jste se určitě seznámili se situací, jaká nastala přívalem imigrantů, pokoušejích se překročit naše hranice“.

Počet ilegálních překročení jižní hranice USA od října 2020 neustále roste, stejně tak jako počet překročení americké hranice jihozápadní. Mezi říjnem 2020 a letošním lednem překročilo nelegálně jihozápadní hranici 296 259 nelegálních imigrantů, což ve srovnání se stejným obdobím roku předcházejícího představuje vzestup o 79, 6 procenta.

Preziden Biden ovšem dodneška krizi na hranicích nepřiznal a nedal ani národu vědět, jak by se s tímto problémem měl vyrovnat. A když se ho jeden z reportérů zeptal, zda považuje situaci na hranicích za vážnou, odpověděl: „Nikoli, dokážeme to zvládnout“.

Od vstupu do Bílého domu 20. ledna t.r. podepsal Biden celou záplavu exekutivních nařízení, která demontovala všechna dřívější bezpečnostní opatření na hranicích předepsaná předchozí vládou Trumpa. Už první den svého prezidentského úřadování podepsal zákony, které pozastavily deportaci ilegálních cizinců nacházejících se na americké půdě, rozkázal zastavit stavbu hraniční zdi na styku USA s Mexikem a předal Kongresu balík imigračních návrhů, obsahující i návrh amnestie pro miliony žadatelů o americký azyl včetně ilegálních imigrantů.

Návrh Bidenovy vlády zlegalizovat trvalý pobyt na území USA zhruba 11 milionům nelegálních cizinců – což Biden ve své volební kampani sliboval – byl Kongresu formálně předán minulý měsíc.

  • Z článku na webu the Epoch Times vybral a přeložil Lubomír Man

 

5/5 - (4 votes)
(Visited 217 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *