ISIS vyzval své bojovníky k džihádu, ochrání je to prý před koronavirem

Napsal
Sdílet článek

Možná jste před časem zaznamenali informaci o tom, že ISIS vydal oficiální tiskové prohlášení, ve kterém vyzývá všechny svoje bojovníky k tomu, aby se vyhýbali oblastem, kde je koronavirus. Nyní však ISIS změnil taktiku a naopak začal svoje soukmenovce vyzývat k útokům s tím, že je Alláh za krvavý džihád odmění tím, že budou vůči koronaviru imunní.

ISIS oslovil své soukmenovce přes pravidelně vydávaný newsletter Al Naba s tím, že představa, že Alláh potrestá nevěřícího na tomto světě, je vyjádřena v koránu: „Takže když se budou kát, bude to pro ně lepší, ale když se odvrátí, Alláh je potrestá bolestným trestem na tomto světě i ve světě posmrtném. A na zemi pro ně nebude žádný ochránce ani pomocník” (citace z koránu). “Z toho vyplývá, že bude-li člověk spravedlivý, bude v tomto světě i v dalším prosperovat. A nejspravedlivějším skutkem je džihád. Teror vás učiní imunní vůči COVID-19″ sděluje ISIS fanatikům.

Představitelé kultu smrti ve svém zpravodaji Al-Naba prohlašují, že spáchání teroristických činů učiní džihádisty imunními vůči smrtícímu koronaviru, který pustoší svět. ISIS již dříve vydal různé instrukce – včetně mytí rukou a vyhýbání se Evropě –, aby vycvičení vojáci a sebevražední atentátníci zůstali v bezpečí. Nyní  nazývají propagandisté Islámského státu COVID-19 „morem“ zaslaným Alláhem. Virus je pro nevěřící  „bolestivým utrpením“. “Muslimové by neměli litovat nevěřících, ale měli by využít současných příležitostí, aby nadále pracovali na osvobození muslimských vězňů z táborů, v nichž čelí nemocem,” uvádí Al-Naba. „Měli by si také uvědomit, že poslušnost bohu, jehož nejmilovanější formou je džihád, odvrací utrpení a hněv boží.“

Na závěr autor zpravodaje vyzývá Alláha, aby COVID-19 zpacifikoval a „zvýšil muka nevěřících a zachránil věřící před tím vším.“ ISIS  svým stoupencům říká, že pokud spáchají teroristický čin, budou imunní vůči COVID-19.

To, že se tak výrazně změnila taktika Islámského státu je alarmující. Tato výzva se objevila až poté, kdy byli džihádisté vyzváni k tomu, aby se drželi dál od Evropy. Nicméně statisíce džihádistů jsou i v Evropě, takže právě k nim pravděpodobně ISIS touto výzvou promlouvá. Na druhou stranu je zcela jasné, že tento apel vystihl ideální dobu k útokům. Kdo se dnes v Evropě věnuje džihádistům? Nikdo.

Jediný problém, který mají potenciální útočníci před sebou, je volba cíle. Jak známo, džihádisté útočí velmi často v davu tak, aby bylo co nejvíc obětí. To jim nyní koronavirus poněkud hatí, ve většině zemí už nabádají k tomu, aby občané co nejméně vycházeli ven, ruší se hromadné akce a i místa, kde je běžně vysoká koncentrace lidí, jsou pustá.

Vyzvat muslimské fanatiky k útoku s tím, že je za to Alláh odmění imunitou vůči koronaviru, bylo ze strany hlavounů ISIS docela vychytralé, protože fanatiků, kteří tomu uvěří, se jistě najde dostatek. Stejně tak je jasné, že mají nyní víc, než kdykoli jindy, šanci uniknout pozornosti, která je po celé Evropě plně soustředěna ke koronaviru. Nicméně poněkud nevystihli to, že jejich vojáci v současné době jen stěží najdou místo s větší koncentrací lidí, snad vyjma supermarketů.

Výzva k osvobození muslimů z táborů pak může směřovat k Německu, Řecku, Belgii či Švédsku, kde se už v azylových zařízeních vyskytl koronavirus a vetřelci jsou tam samozřejmě drženi v karanténě, proti čemuž se dost aktivně bouří. V Německu dokonce demolovali vybavení tábora pro migranty, snažili se prorazit bránu a mávali vlajkou ISIS, v Řecku vypalovali zařízení tábora. Je tudíž  možné, že dojde k nějaké akci ve snaze tyto džihádisty, které se prozatím podařilo pořádkovým silám zpacifikovat, z karantény “osvobodit”.

Každopádně je nová výzva ISIS alarmující. Lze očekávat, že se nějaký ten fanatik, který uvěřil tomu, že ho za útok Alláh uchrání od nákazy, najde. A pak se samozřejmě rozhodne výzvu hlavounů ISIS uposlechnout. V islamizovaných zemích Evropy tak mají občané o důvod víc se místům s vyšší koncentrací lidí vyhýbat.

(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *