Islamista vyzval všechny muslimy ve Švédsku k vyhlášení švédského chalífátu

Napsal
Sdílet článek

O tom, že Švédsko, podobně jako jiné země, již zcela nezadržitelně směřuje k chalífátu, pochybuje jen málokdo. Jak jsem uvedla v předchozích článcích, tak vypuštěný hoax o tom, že švédská vláda přestala vítat, je jen účelovým prohlášením, jehož účelovost potvrzuje i fakt, že popularita švédského premiéra klesla o celých 16 %. Prohlášení, že přestanou vítat, tedy bylo pouhou taktikou, jak odvrátit nenávratný pád současné vlády. Švédové se začínají probouzet, pálení koránu se stává jejich oblíbenou zábavou. A právě v reakci na pálení koránu se rozhodli muslimové zakročit a vyhlásit v zemi, kterou už dávno považují za svoji, chalífát.

Islamista napojený na teroristickou organizaci Hizb ut-Tahrir na YouTube zveřejnil video, v němž vyzývá všechny muslimy ve Švédsku, aby nikdy neakceptovali výsměch islámu a šířili náboženství. Skupina chce shromáždit všechny muslimy, aby se zavázali k náboženskému převzetí Švédska a vyhlásili ho islámským chalífátem.

Souběžně s obrázkem dánské protiislámské strany Stram Kurs, v čele s vůdcem strany Rasmusem Paludanem, zveřejnila skupina Hizb ut-Tahrir videa i letáky s různými výzvami.

Hizb ut-Tahrir má deklarovaný cíl zrušit demokracii a místo toho zavést islamistickou společnost ovládanou šaríou. V Rusku je organizace zakázána a klasifikována jako teroristická organizace. Německo prohlásilo organizaci za nezákonnou kvůli propagandě, která nenávidí Židy. Čína, Turecko, Egypt a několik dalších arabských zemí ji také zakázaly. Paradoxně ji však Švédsko nezakázalo. Ostatně, tato organizace není zakázána ve většině evropských zemí.

Organizace také figurovala v několika vyšetřováních teroristických útoků ve Skandinávii. Terorista Rakhmat Akilov, který vraždil s kamionem, sdílel organizaci na Facebooku. V příspěvku na Facebooku skupina uvádí, že “krajně pravicová hrozba” kritiky islámu se používá k zastrašování muslimů k poslušnosti – buď k integraci do západních hodnot – a tedy k opuštění věrnosti islámu, což je nepřijatelné –  nebo – neintegrují-li se – zemi převezmou pravicoví extremisté.

Skupina je však přesvědčena, že by neměla naslouchat kritice namířené proti islámu, ale místo toho se musí zavázat k pokračující ochraně a šíření náboženství. Podle skupiny, by se muslimové měli ve Švédsku více organizovat, aby ukázali, že nejsou zbytečnou menšinou.

Člen Hizb ut-Tahrir jménem Yosef zveřejnil video na  YouTube kanálu skupiny, ve kterém ukazuje, jak se západní síly snaží rozdělit muslimy mezi umírněné a radikály, ale že ve skutečnosti žádné podobné rozdělení neexistuje.

Takže jak sami vidíte, dokonce sami muslimové potvrzují, že žádní umírnění muslimové neexistují. Existují buď ti, co směřují k vytvoření chalífátu nebo odpadlíci, což jsou ti, jimž se říká “umírnění”, tedy nepraktikující.

Yosef se domnívá, že svoboda projevu ve Švédsku neznamená, že se můžete vysmívat a také říká,  že je “zločinem spálit Korán”, a proto nikdy nepřijme, že je islám zesměšňován. Domnívá se, že je důležité, aby muslimové střežili svou víru a nedovolili nikomu útočit na islám.

Skupina proto chce, aby se všichni muslimové ve Švédsku sjednotili a zorganizovali, aby se postavili za celý islám – nikoliv za část islámu. Kromě toho se domnívá, že nastal čas založit ve Švédsku islámský chalífát, aby byla chráněna víra.

“Musíme si uvědomit, že jediným způsobem, jak zachovat islám, je uplatňovat ho a zakládat islámský chalífát, který chrání islám a muslimy, kteří chrání Korán”, říká ve videu.

“Přísahám při Alláhovi,  v Allahu, že my jako muslimové se nikdy, nikdy nevzdáme islámu. Naše přesvědčení je pevné jako skála, věříme v Alláha a věříme v jeho vyslance. Nikdy, nikdy se nezřekneme naší islámské identity, ať to stojí, co to stojí, bez ohledu na důsledky. Vždy se postavíme za islám a budeme ho nazývat a prezentovat jako řešení problémů lidstva.”

“Islám zvítězí, islám se bude šířit, islám bude zachován.”

Na YouTube a na sociálních médiích byl vytvořen trend, kde je na různých videích vidět lidi, kteří pálí Korán a dokonce grilují vepřové maso nad ohněm, což nazývají “BarbeQuran”. Nejnovější videoklip je údajně natočen v Lundu (viz video níže).

Tento trend nabral na obrátkách poté, co Paludan prohlásil, že doufá, že Švédové začnou na veřejnosti pálit stovky Koránů, aby zjistili, zda je islám náboženstvím míru. Kromě pálení koránu byl před švédským parlamentem uspořádán také takzvaný koránský fotbal.

Náhlá aktivizace muslimů, kteří nečekali, že by se mohli Švédové vzepřít, jsou tak docela očekávanou reakcí na stávající trend pálení koránu.

(Visited 867 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *