Islandský kostel znázornil Ježíše jako vousatou ženu

Napsal
Sdílet článek

Pokrokáři se dnes najdou i v církevních řadách, čemuž se ani netřeba divit. Ostatně, úplně stačí se podívat na to, kdo dnes zastupuje katolíky ve Vatikánu. Křesťanské církve – a to bez rozdílu – navíc podporují muslimskou invazi, zrovna před pár dny jsem zde zveřejnila případ italského kněze, který na pomoc muslimským vetřelcům zaplatil cenou nejvyšší. Pokrokářství však současní představitelé církví nevyjadřují jen tím, že se nemalou měrou zasluhují o islamizaci Evropy. Někteří zašli až tak daleko, že se zapojili do LGBT propagandy.

Islandský kostel zvedl vlnu nevole inzerátem Nedělní školy, zobrazujícím Ježíše Krista, který má dlouhý plnovous a zjevně ženská prsa. Skandinávský evangelicko-luteránský kostel, si za tento “reklamní počin” vydobyl bouřlivou reakci, přičemž uživatelé sociálních médií prohlašovali, že v církvi končí.

Petur Georg Markan, zástupce církevních médií, však reklamu obhajoval tím, že podporuje rozmanitost, a naznačuje, že zobrazování Ježíše různými způsoby je pozitivní.

“V tomto inzerátu vidíme Ježíše, který má prsa a vousy. Snažíme se přijmout společnost takovou, jaká je. Máme nejrůznější lidi a musíme se naučit mluvit o tom, že Ježíš je v tomto kontextu „nejrůznější“, trval na svém.

„Zejména proto, že je opravdu důležité, aby se každý člověk viděl v Ježíši a abychom příliš nestagnovali. To je základní poselství. To je v pořádku. Je v pořádku, že Ježíš má vousy a prsa, “dodal.

Farářka Guorun Karls-og Helgudottir také obhajovala jejich reklamu slovy: „Každý člověk na tomto obrázku něco interpretuje. Někteří lidé to interpretují jako trans Ježíše, jiní jako ženu. Někteří vidí Marii s plnovousem a jiní vidí osobu neurčitého pohlaví. Pohledy v kostele jsou stejně rozmanité jako jinde. “

Zdá se však, že si církev uvědomila, že propagandu přepískla, alespoň pokud jde o křesťany, protože záhy vydala prohlášení, že její shromáždění „lituje, že obraz Ježíše v reklamě na nedělní školu lidem ublížil. Cílem bylo zdůraznit rozmanitost a ne ubližovat lidem nebo je šokovat. “

Markan, výše zmíněný zástupce církevních médií, však také naznačil, že se rozhodně nejedná o poslední případ, kdy bude církev využívat podobu Krista k prosazování „probuzených“ politických témat, přičemž tvrdí, že: „Brzy zavedeme více personifikací, kde například , uvidíte, jak Ježíš přispívá k otázkám životního prostředí. “

Většina církví hlavního proudu nepřijala transgenderismus a podporu genderových identit jiných, než mužských a ženských. Přesto se stále častěji objevují i církevní pokrokáři, kteří církev “modernizují” v duchu současné prosazované LGBT ideologie.

Mimochodem, všimli jste si, jak je obrázek také hezky multikulti?

(Visited 120 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *