Italská vláda pronajala pro nelegální africké vetřelce luxusní trajekt za milion eur

Napsal
Sdílet článek

I v posledních měsících, kdy probíhá ve většině zemí nouzový stav a hranice jsou zpravidla uzavřené, připlouvají afričtí vetřelci k italským břehům. Italové jsou nuceni je dle nařízení umisťovat do karantény, kde musí po nějakou dobu setrvat.

Nelegální vetřelci z Afriky budou po přistání v Itálii dle nařízení vlády umístěni do karantény na palubě trajektu Moby Zaza (viz obrázek níže), což podle odhadů bude stát daňové poplatníky přes 4 000 eur měsíčně za každého z nich. Trajekt, který má být umístěn dva až tři kilometry od sicilského městečka Porto Empedocle na žádost starosty Lampedusy Salvatora Martella, ubytuje kolem 250 lidí najednou a to včetně 35 členů zdravotnického a obslužného personálu.

Očekává se, že stěhování vetřelců na palubu plavidla začne v pondělí, přičemž skutečné náklady na pronájem lodi nebyly odhaleny, dokud Alessandro Pagano, člen Ligy Mattea Salviniho neprozradil, že vláda zaplatila milion eur společnosti Moby Line, aby si od nich trajekt pronajala.

„Společnost Moby Line obdrží mezi 900 000 až 1,2 miliónu eur za pronájem lodi, suma 4 210 eur měsíčně pak půjde pro nelegální přivandrovalce, kteří budou v lodi ubytováni,“ řekl Pagano. „Nebavíme se o obyčejném bistru, ale o lodi vybavené samoobslužnou restaurací, pizzerií, zmrzlinovým salónem, hospůdkou se speciálním sortimentem vín, hernou a videotékou, dvoulůžkovými či čtyřlůžkovými kabinkami se službami a dokonce i luxusními apartmá. To vše budou mít k dispozici nelegální invazisté, zatímco italské rodiny a firmy trpí nouzí kvůli vážné hospodářské krizi způsobené pandemií Covid-19,“ dodal.

Itálie zaznamenala v posledních týdnech nebývalý nárůst přílivu nelegálních vetřelců a to navzdory karanténním opatřením proti koronaviru, která zavedla vláda premiéra Giuseppe Conteho. Ostrov Lampedusa opět zažil příliv stovek migrantů, kteří mohou zahltit malou ostrovní komunitu a italská policie na severu země si zase stěžovala, že slovinská policie a pohraniční stráž umožnily vetřelcům přejít do Itálie.

Nedávno někde psali, že má nyní údajně současná italská vláda nebývalou podporu obyvatel. To lze jen stěží chápat, když podobnými vstřícnými kroky vůči nelegálním africkým invazistům dávají najevo, že tito vetřelci mají přednost před italskými občany, kteří jsou velmi často v těžké finanční tísni v důsledku dlouhotrvajícího nouzového stavu.

Dávat přednost cizincům, především pak těm, co se do Evropy dostávají nelegálně a s nekalými záměry, je také součástí tzv. “evropských hodnot”, které EU a její zastánci tak nadšeně propagují. Strádající domácí obyvatelstvo mocipány nezajímá, vetřelci musí mít veškerý požadovaný komfort. Ostatně, to známe i z našich zkušeností, kde je již třicet let nebývale protěžováno jisté etnikum, jehož příslušníci rozhodně nemusí mít strach o to, že by neměli střechu nad hlavou a k tomu ještě tučné dávky.

Probruselské vlády napříč Evropou protěžují různé menšiny především proto, že je to dnes vrchností (tzn. jejich loutkovodiči) žádáno a neziskovkami přísně sledováno. Navíc, drtivá většina občanů si zvykla parazity živit, proto i nadále budou tyto skupiny protěžovány. A je jedno, zda jde o parazity importované či ty, co se už v Evropě narodili.

 

(Visited 300 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *