Italský kněz, který pomáhal muslimským vetřelcům, byl jedním z nich zavražděn

Napsal
Sdílet článek

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Tak přesně v duchu tohoto přísloví se nese další případ, kdy byl sluníčkář, který dlouhodobě nadšeně pomáhal nelegálním muslimským vetřelcům, zavražděn jedním z nich. Nejde rozhodně o první a jistě ani o poslední podobný případ. Zrovna nedávno jsem zde zmínila například případ francouzského sluníčkáře, který pomáhal “nezletilcům bez doprovodu”, z nichž ho pak jeden utloukl železnou tyčí či o švédské rodině vítačů, která takového “sirotka” doma ubytovala a ten jim pak znásilnil nezletilou dceru.

V úterý byl nalezen 51letý Roberto Malgesini  mrtvý poblíž jeho fary ve městě Como. Kněz byl známý svojí abnormální vstřícností vůči bezdomovcům a nelegálním vetřelcům v severní diecézi země.

Malgesini zemřel poté, co byl opakovaně bodnut v časných ranních hodinách v úterý ráno. Pachatelem, který se krátce poté přihlásil na policii, je 53letý Tunisan, který má údajně trpět duševní chorobou. Kněz a 53letý muslim se znali. Kněz ho nechal spát v útulku pro bezdomovce, který provozoval na své farnosti.

Malgesini byl koordinátorem skupiny, která pomáhá lidem v obtížných situacích. To ráno, kdy byl pobodán, měl rozdávat snídani pro bezdomovce. V roce 2019 dostal od policie pokutu za rozdávání potravin bezdomovcům žijícím v torzu bývalého kostela.

Podle otce Andrea Messaggi, Malgesini byl prostý člověk, který jen chtěl být knězem. V oblasti, kde žil, byl velmi dobře známý.

Jak sami vidíte, tak vše míří na to, aby byl vetřelec, který kněze zavraždil, seznán psychicky nemocným. I když v případě kněze je nutno podotknout, že si on sám zahrával s ohněm, neboť podobných případů, kdy nějaký sluníčkář doplatil na pomoc muslimským invazistům, je už poměrně hodně. Zrovna nedávno byla například brutálně znásilněna Italka, která pomáhala v azylovém centru.

(Visited 760 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *