Jak česká média uklidňují veřejnost a zabraňují panice

Napsal
Sdílet článek

Tak nám televize Nova (zřejmě v rámci uklidnění a zbytečného šíření paniky), v neděli na svém kanále Nova Cinema, odvysílala jako hlavní večerní program od 20:00, akční film z Americké produkce, NÁKAZA.

„Film sleduje rychlé šíření smrtícího vzduchem přenosného viru, který nemocné zabíjí během několika dnů. S rychlým šířením epidemie se lékaři po celém světě snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji, než samotný virus. V americkém Centru pro kontrolu a prevenci nemocí dochází k mobilizaci všech výzkumných pracovníků, kteří se snaží rozluštit kód unikátního patogenu, který neustále dále mutuje. Jak postupně narůstá počet mrtvých a lidé se v kolabující společnosti snaží ochránit sebe samotné a své nejbližší, vyvolá epidemie strach a paranoiu, snad stejně nakažlivou jako původní virus… Obyčejní lidé se zároveň snaží přežít ve společnosti, která se prakticky zhroutila.“

(oficiální text distributora)

Tolik k popisu filmu na ČSFD. Nutno poznamenat, že ve filmu, ke kterému jakoby psal scénář sám profesor Flégr, není o drastické záběry nouze. Mrtvoly v ulicích, masové hroby, kolabující zdravotníci, kteří nestíhají odklízet mrtvé, detaily pitvy mozku, panika v ulicích, rozvrácená a agresivní společnost rabující obchody… Třešničkou na dortu je samotný závěr, který samozřejmě končí (tak už to v Amerických filmech bývá), happy endem. A to jsou předlouhé fronty šťastných lidí, tlačících se u očkovacích center a čekající na „zázračnou“ vakcínu, vyvinutou za pouhých několik týdnů.

Co k tomu dodat. Nepřipomíná Vám to něco? Zařazení tohoto snímku do vysílání, právě v době vrcholící pandemie koronaviru, to opravdu hraničí buď z otrlostí, nebo s úmyslem ještě víc vyděsit už tak vystrašené lidi.

Děkujeme NOVO!

(Visited 281 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *