Jak na voliče?

Napsal
Sdílet článek

Pokud by někoho napadlo, že slovo volič by mohlo mít něco maličko (nebo snad i hodně) společného s volem, tak to ne! Volič nikoliv vůl, ale vůle, aby bylo jasno. Volič, půjde-li v říjnu volit, může mít některý již nově jasno, jasno jako vždy, nebo ještě neví. Ty co neví je třeba ulovit a lovci na to mají ještě necelé čtyři měsíce. Všichni se činí o udržení stávajících i o získání hlasů od voličů nových, jen co je pravda! Pravda, hmhm pravda, s tou není nutné si lámat hlavu. Voliči, nehledej pravdu a dej nám hlas. Asi tak nějak.

Jeden z lídrů jednoho spolku (pak součástí trojspolku – utvořeného za účelem odstranění Babiše), který měl hezky našlápnuto, je mimo hru. Tak to máte, vy trojspolkaři, jde vám to k tíži teď všem a vy to víte. No, stalo se. Předvolební průzkumy ukazují, že by nyní nejvíce voličů bral současný dvojspolek Piráti – STAN. A opět – jakoby manželství z rozumu – proti Babišovi.

Ti, kteří zůstávají v samostatnosti, nespojili se nebo se možná s nimi nikdo spojit nechtěl, dělají „bábovičky jen na svém písečku“. Komu se daří a komu ne? Kdo se s urputností snaží? Samozřejmě Tomio Okamura. To, že zpívá své písničky stále v nějaké podivné tónině někoho odrazuje, odradí, jiný (stálý jeho volič, či potenciální) svoje ucho nastavuje, svoji mysl ať nechá nepracovat. Tomio ví jak na ně, jak si udržet ty své stálé ovečky a získat do svého stáda nové. O prázdninách se z něj dokonce stane „trhovec“. Bude prodávat vejce (koko) hovězí maso (bů) máslo (při tom jistě bude agitovat jak když máslem maže). Nebude na těchto trzích prodávat kapry z Třeboně. Ryby totiž mlčí. To by s jeho „kafemlejnkem“ nešlo dohromady.

ČSSD už nezachrání ani oranžové šnůrky do bot. Nějak se sami vyautovali, (s pomocí boží???) do jen tak tak a možná že v říjnu už ani to ne. Komunistům se to trochu dusí pod pokličkou uvnitř jich samých. Nová Přísaha by nejraději vystřelila do politické výše stejně bleskurychle jako prezidentka Slovenska. To se, ve smyslu obrovského politického skoku vzhůru, i když pan Šlachta prý trajdá po ČR hodně, nahání voliče, nebude opakovat.

Ovšem ANO, což je v podstatě a hlavně Andrej Babiš, umí na sebe upoutat. To je jedno jak, jakým způsobem, jakým zase slibem. Vsuvka – ale k věci. Pokud si vybavíte reklamy, která vás upoutá? Ta hodně dobrá, že? No a samozřejmě i ta hodně blbá, nesmyslná. Obě upoutají, sice každá jinak, ale o to jde – hlavně upoutat!

Doporučuji přečíst krátký článek na FORUM 24 (13.6.2021 autor Štěpán Malát) s titulkem: Andreji kňučíš. Premiér zaměřil svoji kampaň na trvalé kňučení a strašení. Udělá cokoliv, aby na sebe upoutal.

P. S. Do začátku října času dost. I na naší politické scéně se do té doby může ještě přihodit ledacos.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 104 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. No asi bude nejrozumější SPD.No pravda do voleb se může hodně stát.Třeba taková kauza Dominik Fery se mi moc líbila.Bylo by hezké kdyby takto zahořel i Ivan Bartoš předseda té nejhorší strany.Obávám se že to jak se vyfotil s vlajkou antifa na demisi nestačí.V tom roce 2016 jsem na těch hradčanech byl a viděl ho tam tváří tvář. Kdo by tušil že za pár let budou tihle úspěšný.

    Ty vředy na těle národa českého jako je gender,LGTB,liberalizmus ,humanizmus a podobně se musí jako slepé střevo vyříznout z našeho národa. Zatím ještě musí tyhle věci jako je feminizmus,imigrace,multi kulti způsobit hodně bolesti než se lidi konečně proberou a začnou mít víc víry v Boha a koneravtivizmus jako takovej. Jistě že by bylo fajn kdyby všechny ty věci spojené s liberalizmem zmizeli ze dne na den ale lidi to napřed musí pochopit a spálit se tím. I když to trvá dlouho tohle období úpadku tak ten konec téhle éry příjde.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *