Jak se osvobodit z davu ovcí

Napsal
Sdílet článek

Všímáte si někdy , jak snadné je programovat lidské myšlení a chování davu oveček?

Začíná to už od dětství , kdy je člověk formován kulturou , ve které funguje jeho rodina. Dítě ke každé činnosti dostává radu – program , který je nastaven k dlouhodobému či trvalému užívání. Formou , dělej či nedělej to tak a tak. Dále je človíček formován pomocí drilu školy a školního kolektivu , takže coby dospělý člověk má vytvořený program , umožňující mu fungovat v běžném životě a  za běžných životních okolností , coby naprogramovaný biorobot.

Problém nastává ve chvíli , kdy je tento sociální biorobot postaven do situace , ke které mu chybí manuál. Ještě krizovější situace nastane tehdy , pokud tento živý lidský program je konfrontován se skutečností , která nezapadá do jeho pohledu na svět vezdejší. Dost často následují tyto možné reakce. Tvrdošíjné odmítání jakýchkoliv předkládaných objektivních skutečností , spojené se zhroucením daného nedostatečného naprogramování. Není nijak všední reakce za pomoci vzteku , či psychickým zhroucením. Prostě a jednoduše , dotyčnému člověku se hroutí dosavadní známý a bezpečný způsob přežívání.

A jak se dělá programování už dospělého člověka v případě , že je potřeba dodat příslušný program?

Pomocí autority – mluvící hlavy , která zasahuje svojí činností do zájmového světa tohoto biorobota.

Jsou k tomu využíváni prodejní prostituti s titulem , sportovci , komedianti z TV , lháři které známe pod souborným názvem politici a v případě omladiny tzv. tuberáci z internetu.

Každá tato mluvící hlava se stává absolutním a světoznámým odborníkem , při předhazování nemyslícímu davu daných informací.

Ovečka při pohledu na daný “idol” velice ochotně zblajzne vše , co je jí předhozeno do korýtka.

Existuje k této situaci i dost trefný aforismus.

Jsou dva druhy hlupáků. Ti první nechápou to , co by měl chápat každý a ti druzí chápou to , co by neměl chápat nikdo.

Nevěřte všemu , co se Vám někdo snaží nacpat do hlavy. Máte plné právo a povinnost vůči sobě samému pochybovat, diskutovat a  nesouhlasit s jakoukoliv informací , kterou se Vám někdo snaží vnutit.

Samozřejmě toto platí pouze tehdy , pokud máte potřebu být Člověkem.

(Visited 168 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *