Jak se vyrábí mainstreamová fake news (video)

Napsal
Sdílet článek

Předpokládám, že všichni jste už narazili na nějaký ten článek o tom, jak se do Benátek v karanténě vrátili delfíni a labutě. Video, kde se u údajně benátského mola objevili delfíni, kteří se do křišťálově čistých a vylidněných Benátek po mnoha letech vydali, shlédly miliony lidí. Článek zveřejnil snad celý mainstream, mohli jste ho vidět třeba zde nebo zde, ale i jinde.

Poté, kdy se ona zpráva roznesla po celém světě a video shlédly miliony lidí, přišla “studená sprcha”. Jak v případě labutí, tak v případě delfínů se sice jedná o Itálii, ale ne o Benátky. Video s delfínem vydávané za záběry ze severoitalského města, bylo ve skutečnosti natočené v Cagliari na Sardínii. Fotografie labutí, prezentovaná coby “labutě v centru Benátek” však nebyla pořízena tam, ale na nedalekém ostrově Burano, kde jsou labutě prakticky neustále, tedy i před epidemií a izolací Benátek.

To, že je tam nyní voda čistší, je celkem logické. To samozřejmě není žádná fake news. Nicméně mainstream si pořádně naběhl tím, že bez jakéhokoli řádného ověření převzal fake news od agentury Reuters, které tato média bezmezně věří.

Pokud by agentura Reuters uvedla, že v centru Benátek plave v kanále žralok a zveřejnila by jakousi fotografii či video žraloka u neidentifikovatelného mola, tak by to naše média též papouškovala???

Poznámka na závěr. Vůbec bych se nenamáhala na tyto dezinformace nějak reagovat, pokud by právě ten mainstream neustále nerýpal do všech názorově oponentních médií coby do dezinformátorů, přičemž sami sebe nazývají jedinými nositeli pravdy.

Na “benátské” delfíny ze Sardinie se můžete podívat na tomto videu:

 

 

(Visited 379 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *