Jak snadno získat peníze?

Napsal
Sdílet článek

Při čtení článku Jiřího Zatloukala (SeznamZprávy 3.8.21)

Šéf Erste chce, aby klienti ze svých úspor zachránili firmy v potížích

jsem se musela ujistit, že není 1. dubna, den na dobré (i méně dobré) šprýmy.

Zřejmě všichni, především klienti České spořitelny, ví, že naše „spořka“ patří do Rakouské fin. skupiny Erste. Nikoliv jako nějaký přívažek, který je trpěn, ale, jak autor v článku píše, jako zlaté vejce.

Protože my Češi jsme střádalové a umíme myslet na zadní vrátka, tak majitelům Erste leží na účtech „čecháčků“ hódně peněz. A tak šéf rakouské finanční skupiny Erste pan Bernhard Spalt přišel s nápadem, jak by i obyčejný malý klient (spořítelek) mohl přijít k více penězům.

Firmy po více než roční kovidové šlamastice potřebují kapitál. Peníze. A ty má kdo? Ty, ano také ty čecháčku. V podstatě náš kliente.

Z té fůry peněz, které leží jen tak zbůhdarma, a erstku je ani nenapadne zúročit, založí prý fond, který bude k dispozici k investování v potřebných firmách. U nás? V Rakousku? Človíček bude mít možnost do fondu vložit 250, 100, ale třeba jen 50 tisíc korun. A čekat. Tři, pět, sedm roků. Až? Evidentně pan šéf počítá s tím, že všechny ty firmy jakoby zázrakem vzkvetou, rozkošatí, budou hospodařit tak, (i pomocí financí ze zmíněného fondu) že se jim zisky zmohonásobí. Potom si, po těch několika letech, bude podílníček moci nejen to své vložené vybrat, ale – a o tom to je – získá navíc ještě slušný výNOS.

Nevíte proč mám dojem, že pan Spalt nás už nyní vodí za nos? Ve zmíněném článku je i toto:

„V pololetí stoupl meziroční čistý zisk (Čs. spořitelny) o polovinu na 6,6 miliardy korun. Celá Erste pak zvedla zisk skoro desetinásobně na 14 miliard korun.“

Takže, milý šéfe, hoďte těch 14 miliard do fondu, který jste moc hezky vymyslel.

Víte jaký z toho budete mít, maximálně po sedmi letech, vejvar?

Nevím jak přemýšleli a proč vymysleli naši tehdy mocní prodej Čs. Spořitelny. Ale v té době se prodávalo ledacos, ledakomu.

P. S.

A často i za „hubičku“.

  • MAJKA DUBOVÁ
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 188 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *