Jak to je a jak to bude s “poštovským panáčkem“?

Napsal
Sdílet článek

SeznamZprávy 16.8.2021

Titulek: Pošta se rozdrolí. Nemusíme už dělat všechno, říká její šéf

(autoři článku Z. Hodková, D. Novák)

Můj podtitulek k článku: Česká pošta nemusí dělat všechno, stačí když bude dělat to co má.

* Česká Pošta (ČP) prodělala loni 1,4 miliardy Kč.

* Ve srovnání s rokem 2015 vyskočil počet reklamací o 82 %.

Prý je to tím, podle šéfa ČP Romana Knapa, že je možné podat reklamaci elektronicky, což je snadnější. No to je zdůvodnění pane šéfe! Na to by jeden snad ani nepřišel!

Přesto celkově počet spokojených zákazníků roste a zveřejněná čísla jsou důvodem ke spokojenosti. Sice mi to nějak nedává smysl, nezapadá to do sebe zprava ani zleva, ale nejsem ředitel ČP.

Na poštu občas jdu, tak vidím. Ne ty „holky“ za přepážkou, které se snaží být příjemné. Které mi vždy, mimo to co potřebuji vyřídit, nabídnou tu omalovánky a pastelky, různé brožované kuchařky, vůni do auta… Nebyla bych už snad ani překvapena, kdyby v nabídce toho nepoštovního zboží byly drobné domácí potřeby, prášky na praní, náplast na kuří oko, acylpyrin i nějaké zobání na nervy. Jo, to poslední by se šiklo i pro některé nervózní zákazníky (prudiče). Pracovnice za přepážkou to nemají také vůbec lehké, snad by nebylo od věci, aby i pro ně tabletky na nervy byly od ředitele ČP jedním z firemních benefitů.

Šéfa ČP evidentně štve konkurence. Proč asi? Konkurence provozuje svoje služby bez dotací státu (ano, nemusí mít a nemá náročnou pobočkovou síť). Já osobně využívám, ke své naprosté spokojenosti, v poslední době služeb Zásilkovny.

Plánované rozdrolení ČP spočívá v rozdělení na nákladově náročnou pobočkovou síť a výdělečné logistické služby.

Dovolím si nfo pro ty, kteří si ještě pamatují, že známka na dopis byla za šedesát a známka na čimkartu za 30 haléřů. V porovnání s dneškem? U ničeho jiného se tolikrát cena nezvýšila! A šéfstvo ČP kvůli nedostaku financí stále pláče.

P. S.  Nerozumím tomu. Vy ano?

  • MAJKA DUBOVÁ
4.5/5 - (2 votes)
(Visited 118 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Mám drobý dotaz, kolik vlastně stojí poštovní známka? Řadu let jsem žádný dopis neposílal, preferuji osobní setkání a pokud to není možné, použiji mobil nebo e-mail. Při nákupu zboží pro mé koníčky (cyklistika, bonsaje a fotografování) využívám osvědčené e-shopy a doručení svěřuji Zásilkovně nebo PPL s přesměrováním výdeje na konkrétní místo výdeje. ČP beru jako krajní možnost pokud to jinak nejde. crazy

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *