Jane K.: Microsoft je může oživit všecky: mrtvé nebo živé

Napsal
Sdílet článek

Nedávno byl společnosti Microsoft udělen nový patent: mohou oživit lidi pomocí trojrozměrných modelů (3D) a nezáleží na tom, zda jsou živí nebo mrtví. Tyto tak zvané „chatboty“ (chat & [ro]bot), které jsou objekty umělé inteligence, jsou založeny na profilu člověka, včetně jeho postavy, pohybů, celkového chování, zvuku jeho hlasu a dalších osobních údajů. Zohledňuje to i jejich poznámky na sociálních médiích, e-maily a podobné informace.

Mohou dát dohromady scény, kde se setkávají lidé, kteří se nikdy neviděli za celý svůj život. Mohou přinutit tyto postavy říkat věci, nikdy by to neřekly.

Existují také další společnosti pracující na technologii, která je schopna vytvářet hologramy téměř jako živé. Plánují jejich chatboty použít ve videohrách, vzdělávacích programech, zábavě nebo – třeba ve zprávách a politických hlášeních?

Bude pak možné těmto zprávám věřit? Dokážeme pak brát vážně každodenní události hlášené prostřednictvím televize? Budeme moci od nynějška věřit politikům (ne že bychom jim dříve mohli věřit)?

Pochybuji.

Zajímavé video představující 7D hologramy si můžete prohlédnout ZDE.

  • JANE K.
(Visited 168 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *