Je čas dohodnout se – války už ne!

Napsal
Sdílet článek

Válka vedená podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách? Takovou válku většina lidí vnímá podobně jako sportovní utkání, ale válka je především velké zlo, jehož podstata spočívá v maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot.  V případě, kdyby se práce a energie vynakládané na všechny vedené války a ozbrojené střety věnovala na rozvoj zaostalých států světa, přestaly by v těchto státech existovat hlad a bída.

Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k existenci neustále zdokonalovaných jaderných zbraní. Dnes už si je většina lidí na světě vědoma toho, že válka s použitím jaderných zbraní by měla katastrofální následky pro celé lidstvo.

Jedna možná cesta k nastolení trvalého míru na celé planetě je relativně velmi jednoduchá. Stačí urychlit vývoj politického uspořádání lidstva, protože je prakticky jisté, že dříve či později bude dosaženo stavu, kdy budoucnost světa bude centrálně koordinována a realizována v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva. Zdůvodnění uvedeného tvrzení je uvedeno v článku VÝVOJ POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA –  https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/09/vyvoj-politickeho-usporadani-lidstva.html

Stávající politické uspořádání lidstva je velmi nespravedlivé a plodí nepřetržitě velké množství válek a ozbrojených střetů. Stav, kdy 42 nejbohatších lidí na světě vlastní stejné bohatství jako celá chudší polovina lidstva dohromady, je nadále dlouhodobě neudržitelný.

Globální finanční elita, což jsou tzv. „lidé velkých peněz”,  t. j. v podstatě skrytí vládci lidstva, ovlivňují média tak, aby si lidé neuvědomovali, v jak nespravedlivém a nesvobodném světě žijí. Jejich hlavní cíl, který je realizován především prostřednictvím médií, je zaměstnat mysl lidí (čímkoliv) natolik, aby neměli čas dopídit se pravdy o tom, kdo a jak skrytě ovládá svět ke svému prospěchu. Jinak řečeno: Velká část toho, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek apod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skrytých vládců lidstva, kterými jsou lidé s největšími majetky, lidé velkých peněz.
.

Lidé velkých peněz skrytě vládnou lidstvu pomocí zákonů, které se zdokonalují pod jejich vlivem tak, aby se současný stav politického uspořádání lidstva v podstatě neměnil. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojenskoprůmyslové komplexy atd.  jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Uvedená hra vynáší lidem velkých peněz astronomické příjmy,  přičemž je těmto lidem  zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.

.
Odehrává se boj s nedohlednými důsledky na celosvětové úrovni. Nejde o nic menšího než o budoucnost naší planety. V sázce je přežití lidstva po případné světové jaderné válce, ničení životního prostředí v důsledku globálního oteplování,  sociální záležitosti a řešení mnoha dalších závažných globálních problémů.
.
Každý, kdo věří v demokracii, by měl pochopit celou šíři a závažnost této výzvy. Jak již bylo uvedeno, jedno možné řešení všech současných závažných globálních problémů světa je relativně velmi jednoduché. Jeho podstata spočívá v tom, že se urychlí vývoj politického uspořádání lidstva tak, aby bylo dosaženo stavu, kdy budoucnost lidstva bude centrálně globálně koordinována a řízena v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva.
.
Podstata řešení problému vzniku centrální globální demokratické mocenské organizace spravující svět může být jednoduchá.
.
K nastolení globální demokratické mocenské organizace, která umožní řešit mírovou cestou všechny stávající i nově vznikající problémy lidstva, je možné využít osvědčenou formu politického spojení států, kterým je federace. Uskutečnit spojení všech států světa v Globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za velké množství práce  s tím spojené. Nastolení trvalého míru na celé planetě je cíl, který určitě stojí za to. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto pokrokové politické strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy. Jedno možné konkrétní řešení nastolení Globální federace popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený článek je např. na – https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html
 • Ing. Miloslav Dědek
(Visited 163 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. “záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto pokrokové politické strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy. Jedno možné konkrétní řešení nastolení Globální federace popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. ”

  – Neuveritelné, autor práve zachránil svet. bravo bravo

  Vox Populi : nechápem, prečo medzi vaše perfektné články ste zasunul tuto kravinu.

 2. Pan Dědek je přímo ukázkový grafoman, posedlý se za každou cenu zviditelnit. A tak plodí jeden utopistický blábol za druhým, kterými pak “oblažuje” internet. Místo těch promrhaných hodin strávených u klávesnice by asi udělal líp, kdyby raději vnoučatům vyrobil houpačku, na zahrádce pohnojil rajčata, nebo v parku nakrmil veverky a ptáčky. Ty jeho sci-fi vize světa mi víc jak silně připomínají ideologii, kterou jsme si už jednou prošli a kvůli které jsme před lety na protest na náměstích cinkali klíčema.
  Pane Dědku, upřímně Vám radím: NEBUĎTE OSTATNÍM PRO SMÍCH !!! To, že se u svého jména chlubíte titulem ing. ještě neznamená, že máte patent na rozum a na spasení světa… no

  1. Jedná se o potřebu pozornosti a uznání hypertrofovanou do podoby mesiášského komplexu. Nekrmit!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *