Je to vědec a hotovo!

Napsal
Sdílet článek

Novinky.cz 16.9.2021

Titulek:

Volný: Volby vyhrajeme a získáme strašnou spoustu financí. (autorka D. Jeřábková)

Z pořadu PoliTalk, kde byl Mgr. L. Volný hostem.

Když jsem článek, kde pan Volný odpovídá na otázky moderátorky, četla, měla jsem dojem, že jde o taškařici, legraci, snad i scénku do pořadu na poslední den v roce. Čtu opět a ještě jednou a zjišťuji, že bohužel nikoliv!

Pan Volný mi připadá, a berte to pouze jako můj dojem, že neví která bije. Nebo, což je pravděpodobnější, to ví až moc dobře. Jemu totiž, jak zmíněno v titulku, a jsou to jeho slova i ze závěru rozhovoru, jde zřejmě především o prachy. Strašnou spoustu financí. Hnutí ANO má své letošní předvolební heslo: Uděláme Česko bohatší, což je pro naprostou většinu lidí nabídka k líznutí lízátka přes sklo. Lubomír Volný se neobtěžuje ani tím.

On totiž je, jak v rozhovoru, řekl, vědec.

Jsem učitel. Mám za sebou diplomovou práci. Každý vysokoškolsky vzdělaný člověk je vědec.“

Tento vědec se i několikrát zeptal paní moderátorky, kdy přestala bít svého manžela.

Moje dnešní minipostřehové povídání uzavřu takto: Někdy je třeba dlouhý bič a malý dvůr.

P.S. Není myšleno směrem k paní moderátorce a jejímu choti.

 • MAJKA DUBOVÁ
1.7/5 - (4 votes)
(Visited 207 times, 1 visits today)
Sdílet článek

4 comments

 1. Dobrý den, paní Dubová.

  Rozhovor jste jen četla? Pokud ano, vzhledem k tomu, že jste na něj reagoval článkem, měla byste věnovat čas i poslechu. Pak by vám dotaz na „bití manžela“ i další odpovědi dávaly jiný smysl. Pokud si jej poslechnete, rád bych věřil, že následně budete chtít svůj článek doplnit.

  Mám zpracovanou přibližně polovinu přepisu zmiňovaného rozhovoru. Když vám jej pošlu, můžete jej uveřejnit? A uveřejnila byste jej? Nevyznám se v publikační činnosti a autorském právu. Lidé by si mohli udělat sami obrázek o autorce Dominice Jeřábkové, zda její jednání v kontextu přečtení a následném poslechu rozhovoru s Lubomírem Volným jim nepřijde jako zavádějící.

  – notornik –

  PS: Toho vědce si mohl odpustit. 😉

 2. Dobrý den „notorníku“.
  Jsem ráda, že jste se ve své poznámce ke zmíněnému článku vyjádřil. Beru to jako velmi důležitou, jakoukoliv, zpětnou vazbu. Bohužel jste, na rozdíl ode mě, neuvedl své jméno, což by na obsahu Vašich slov nic neměnilo, ale bylo by to, myslím si, slušné.
  Pokud čtete moje „psané maličkosti“ zde na VPB, mohl jste poznat, že když k něčemu píšu a reaguji na zdroj, uvedu ho. Nepoužívám vulgární výrazy, neurážím, avšak často TO moje psaní postavím na zdánlivé MALIČKOSTI k věci a pak o tom poněkud jemně ironicky a snad i trochu s kapkou humoru, něco písnu PO SVÉM. Jsem si jista, že o tomtéž by kdokoliv jiný napsal jinak, což neznamená, že hůř, špatně. Mnozí i lépe, to dá rozum. Tak mě berte trochu s rezervou a ne smrtelně vážně.
  Dík a mějte se hezky
  Majka Dubová

 3. Své jméno neuvádím z několika důvodů, jedním z nich je nedostatek odvahy. Vyhovuje mi jistá úroveň anonymity, avšak nesnažím se ji zneužívat. Chápu, že se jedná jistým způsobem o neslušnost, ale s takovouto jsem schopen se vypořádat. Příspěvky čtu jen některé a smrtelně vážně je neberu, všechny ;-).

  V tomto případu jsem se jen snažil poukázat na skutečnost, že v přepisu rozhovoru se text liší někde podstatně od nahrávky. A rozhodně se nejedná o úpravy pro uhlazení textu typu vypuštění zájmena.

  Reagoval jsem i proto, že jsem nedávno shlédl rozhovor na DVTV. Pozvaná byla paní Vítová, moderátorem Michael Rozsypal. Co moderátor předvedl je posílení významu slova, které jsem prvně slyšel od prezidenta Miloše Zemana, presstitutky.

  Neznám redaktorku/moderátorku Dominiku Jeřábkovou ani její motivace. Tento rozhovor je první, co jsem od ní slyšel a četl. Myslím si, že by bylo dobré, kdyby vše, co zaznělo(co ve zvukovém záznamu nevystřihli), bylo uveřejněno. Alespoň pro lidi, kteří raději čtou, než poslouchají.

  Když jste mi neodpověděla do diskuse, můžete mi odpovědi napsat do emailu? notormotor na yandex.com

  Děkuji
  – notornik –

 4. . Pod to co napíšu mám odvahu se podepisovat svým jménem. Děkuji za Vaši nabídku na uvedené net spojení, ale v některých situacích a není jich málo (tato je jednou z nich) si hodlám zachovat i já svoji anonymitu.
  Vaše ev. případné postřehy, připomínky k tomu co mi zde bude zveřejněno, uvítám každopádně.

  Majka Dubová

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *