Ještě jeden Benešov?

Napsal
Sdílet článek

Snad by bylo slušně soucitné zatlačit slzu při čtení aktuální informace, že paní Jana Vaňhová, bývalá ústecká hejtmanka (tehdy ještě ČSSD), má zablokované účty. Snesla bych i info kolik je to účtů a kolik peněz celkem na nich zbůhdarma leží. Jak se asi té paní dnes žije? Ptám se sama sebe. Možná o pytlíkových polévkách a houskách, možná o trochu lépe, sem tam kosteleckou uzeninu a tousťák z Penamu. Nevím, ale nelituji ji. Ne, nejsem hajzlíček nepřející nikomu ani kapku dobra, štěstí, sem tam nějaký ten milion. Je to tak, že každý strůjcem svého štěstí. Ale i štěstí s odvrácenou tváří. To je stejné jako výraz neštěstí, ale vypadá to lépe, že?

Paní Jana Vaňhová byla před několika roky obviněna v rozsáhlé dotační kauze na severozápadě Čech. Nebyl pro mě problém najít si na netu článek týkající se této kauzy a dočetla jsem se, že její obhájkyně postavila obhajobu na zisku preferenčních hlasů. Onou obhájkyní byla Marie Benešová, tehdy místopředsedkyně ČSSD, dnes ministryně spravedlnosti.

Toho, aby J. Vaňhová neměla stále svoje účty zablokované, chtěl dosáhnout nyní pan Jan Beneš (syn Marie Benešové), který ji ve věci žádosti o uvolnění účtů, zastupoval. Nevyšlo to. Jan Beneš podal stížnost k Vrchnímu soudu.

Nějak mě napadlo (ó ty moje nápady) a vyklopím to na sebe, že až paní Benešová opustí naše nejvyšší politické vody (myslím si, že k vodám by se spíš hodilo nejhlubší a víc by to sedělo i jinak) a nezanevře na právničinu, by mohla spolu se synem, též člověkem s právnickým vzděláním, založit nějakou § firmu. Firmu na to co asi umí, že?

Proč ne potom třeba k Benešovu u Prahy, nad Ploučnicí, nad Černou, u Semil, u Boskovic, ještě jeden Benešov?

  • MAJKA DUBOVÁ
4/5 - (1 vote)
(Visited 155 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *