Jourová chce dát 5,1 milionu eur médiím, která razí probruselskou propagandu

Napsal
Sdílet článek

Možná jste už četli o tom, že vrchní bruselská cenzorka, eurokomisařka, místopředsedkyně EK a nepsaná šéfka hnutí ANO Věra Jourová, se rozhodla poslat 5,1 mil. eur tzv. “nezávislým médiím”,  jak se dnes nazývají média, která razí tvrdě probruselskou propagandu. Myslím, že každý z nás tuší, o která média se velmi pravděpodobně jedná a netřeba je jmenovat.

Jourová však opět upozornila na to, že internet je plný dezinformací, což jsou – dle Jourové a dalších “vlezdobruselistů” – ty informace, které se Bruselu nehodí “do krámu”. Jourová  uvedla, cituji: “ani v časech koronaviru nelze zapomínat na boj proti dezinformacím, který se bez nezávislých médií vést nedá.” Jak známo, tak Jourová se zabývala v EU cenzurou už v prvním volebním období, tedy předchozích 5 let, kdy byla v EK v platformě pro ochranu spotřebitele. V této věci neudělala vůbec nic, cenzura jí byla bližší. Ostatně, ten, kdo má Facebook, už možná občas pocítil zásahy, podpořené právě Jourovou, která jako první apelovala už před lety na provozovatele sociálních sítí, aby příspěvky, které nezapadají do “lajny Bruselu” mazali.

Nyní na chvíli odbočím k oněm údajně jediným pravdivým médiím. Jak známo, tak i tato média nás dnes a denně “krmí” dezinformacemi. Ať už se jedná třeba o informace o invazi z muslimských zemí, kdy nám bruselští propagátoři zpočátku tvrdili, že do Evropy proudí samí doktoři a inženýři, či (ne)informování o jejich kriminalitě v západní Evropě. V současné době nám tito “novináři” zamlčovali skutečnou situaci na řeckých hranicích a pokud se o něčem v té spojitosti zmínili, tak ukázali pečlivě naaranžované snímky  žen a dětí a hovořili o “chudácích uprchlících”, týraných zlými Řeky. Další hoax, který zveřejnili snad všichni tito  “nositelé jediné pravdy” je jen asi týden starý. Převzali neověřenou a lživou informaci o tom, že se do centra Benátek vrací delfíni a labutě. 

Připomínám také, že Jourová je velkou podporovatelkou tzv. “elfů”, tedy internetových práskačů, novodobých estébáků, kteří udávají autory “nepohodlných” příspěvků na FB. A co víc, velmi hrdou elfí udavačkou je dokonce i dcera Jourové.

Z článku, který na nové výroky Jourové upozorňuje cituji:

„V tomto boji proti virtuálním hrozbám by měl pomoci v první řadě tzv. Digital Services Act, který Komise představí do konce tohoto roku. Ten má vůbec poprvé stanovit jasná pravidla pro internetové společnosti a online platformy včetně povinnosti výše zmíněný obsah vyhledávat a mazat. “.

Tedy zjednodušíme-li  to, je třeba ještě víc utáhnout šrouby a utužit cenzuru. I v této době, kdy je pozornost všech upřena na koronavirus, nezapomíná Brusel a především vrchní cenzorka Jourová na cenzuru sociálních sítí. Právě tato cenzura je důvodem, proč nepoužívám Facebook. A je jasné, že po dalším utužení cenzury nejspíš zanikne mnoho FB skupin.

A jsme-li u FB, tak k tomu mám jednu perličku. Před časem jsem při brouzdání internetem na nějaké podobné skupiny narazila. Procházela jsem si příspěvky a názory členů jedné takové skupiny, podle názvu mela být pro CZEXIT. A musela jsem se smát tomu, že nemalá část přispěvatelů se hlásila k volbě strany, kterou (i když ne zcela oficiálně) vede Jourová. Jak se může k CZEXITové skupině hlásit volič probruselské strany, která vystoupení z EU nejen velmi zásadně odmítá, ale dokonce ve Sněmovně zákon o podobném referendu blokuje?? A co víc, dokonce tato strana opakovaně vysílá do Bruselu právě Jourovou, která se od začátku až fanatickou snahou zavádět cenzuru netají. To mi skutečně hlava nebere.

Podobné skupiny jistě postupně zaniknou. A co je na tom největší paradox? Že zaniknou právě díky mnoha členům těchto skupin, kteří si Jourovou sami zvolili. Eurokomisaře totiž vybírají vládní strany, zastupující své voliče, tedy Jourová byla nepřímo zvolena voliči ANO a to opakovaně.

Ale nyní se vraťme zpět k Jourové, která si nedá pokoj s cenzurou ani nyní, v době koronavirové. Jourovou si totiž také ze svých daní všichni Evropané platí a to skutečně velmi dobře. A platit si ji budou doživotně. Po ukončení současného mandátu totiž bude Jourové 60 let. Do 62 let pak bude brát velmi slušnou rentu a až půjde do důchodu, tedy poměrně záhy poté,  jí půjde do konce života vysoce nadstandardní důchod:

  • nyní bere 31 000 eur měsíčně po celých 5 let (5 let už má za sebou, dalších 5 před sebou, tedy celkem 10 let))
  • po ukončení mandátu bude brát 60% z platu eurokomisaře a to po dobu dvou let
  • 4500 eur pak bude měsíční důchod, který bude brát doživotně, plus důchod, který jí bude vyměřen v ČR

Právě podobné platy a doživotní výsluhy silně korumpují kolaboranty takto dlouho usazené v Bruselu. EU byla založena za jediným účelem; za účelem totální globalizace, likvidace národních států a národů Evropy. Už to, že i nyní, v době, kdy se Evropa těžce potýká a pandemií koronaviru, se Brusel snaží do Evropy dopravit desetitisíce vetřelců z řeckých táborů a z turecko-řeckých hranic jasně ukazuje, že za Evropany EU rozhodně “nekope”.

A včera přiklepnuté finance na řešení následků koronaviru, jejichž výše je zatím nejasná, mají vyvolat dojem, že EU “koná”. Ne, nekoná. Vzpomínáte, jak na začátku kritizovali to, že některé země uzavírají svoje hranice? Už nyní je jasné, že si přerozdělené prostředky bude chtít EU “vybrat” jinak. Třeba – jak se mnohokrát EU papaláši vyjádřili – “společným sdílením migrační zátěže.”

 

(Visited 588 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *