Jourová, dobře placený škůdce

Napsal
Sdílet článek

Už v minulém volebním období byla Věra Jourová (ANO) eurokomisařkou, nominovanou vládou ČR. Tehdy měla v gesci ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví a víme, že dvojí kvalitu potravin nevyřešila, spíš naopak, potvrdilo se, že se v tomto ohledu nic nezmění. Samozřejmě se to dalo očekávat, uvědomíme-li si, že EK je přímo ovlivňována lobbisty nadnárodních megakorporací, tedy lobbisty, jejichž jediným úkolem je bojovat v EK právě v zájmu korporací, většinou však proti zájmům občanů EU.

Nicméně už tehdy se Jourová spíš, než do této problematiky, pletla do “boje proti dezinformacím”, jak se dnes kulantně říká v eurohujerských kruzích cenzuře nepovolených názorů. Myslím, že všichni ještě máme na paměti její vyjádření, kdy tvrdila, že by důchodcům omezila přístup k internetu a nabádala mladé, aby své prarodiče hlídali.

Velmi známá je i její věta: „Byla bych pro celoevropský přístup k médiím založený na kvalitě a ‚chytré’ regulaci, pokud by bylo třeba”. Tato věta pobouřila i mnohé novináře napříč EU. To pronesla ještě v září 2018, tedy v době, kdy vůbec nebyla cenzura v její gesci. V té době byla i mezi těmi, kdo apelovali na provozovatele sociálních sítí a dalších internetových komunikačních platforem, aby mazali vybrané příspěvky občanů, neodpovídající jistým pravidlům. Právě na popud Jourové a spol. tedy začaly být napříč EU cenzurovány  sociální sítě. Nicméně, našim novodobým cenzorům z Bruselu to bylo málo, proto pohrozili provozovatelům dotčených internetových platforem likvidačními pokutami, poté tedy cenzura výrazně přitvrdila.

Tak se začalo mazat takřka cokoli, co jen vzdáleně zavánělo politickou nekorektností, tedy veškerá kritika EU, multikulturalismu, migrace, islámu, ale i LGBT. Často stačí ke smazání třeba slovo “bílý” bez jakékoli další souvislosti s čímkoli politicky nekorektním.

Cenzurovat se začalo v Německu a postupně se řady cenzorů rozšířily po celé EU. U nás se tak objevil třeba zákon o předsudečné nenávisti. Připomeňme si, že tento zákon jsme přijali také po vzoru Německa. Původně s tím přišli Piráti, přičemž jeho podobu tak, jak ji na zadání jisté politické neziskovky zpracovala Masarykova univerzita v Brně, odsouhlasila vláda (ANO a ČSSD). A Al Hamajda konečně dostal bič na “xenofoby, islamofoby a extremisty”.

Ale zpět k Jourové. Už v době, kdy se víc pletla do cenzury, než do tématu, které měla v EK v gesci, bylo jasné, že toto téma bude v dalším volebním období její. Už předem bylo také jasné, že Babiš s podporou socanů  Jourovou opětovně nominuje. Ostatně, aby ne, v hierarchii ANO je nejvýše postavenou osobou, tedy zcela logicky je to i ona, kdo má v rámci tohoto hnutí očividně hlavní slovo. Ne náhodou byla časopisem Time jako jediná z ČR uvedena mezi 100 nejvlivnějšími osobnostmi světa.

Proto mne vůbec neudivilo, když po eurovolbách, které její strana vyhrála, získala portfolio, které má hájit tzv. “Evropské hodnoty” (nemohu za to, ale nelze si nevybavit “filmovou hvězdu pro čtyřprocentní pány”, která ve stejnojmenné neziskovce plní podobnou funkci, jako Jourová v Bruselu). Hlavním cílem portfolia Jourové je právě dohlížení na “neposlušné” státy, které tyto “hodnoty” nevyznávají nebo se od nich jakkoli odchýlí  a patří sem i  “boj proti dezinformacím”, jak se v liberofašismu nazývá cenzura.

Co jsou “Evropské hodnoty” asi víme všichni. Podpora masové muslimské migrace a jakékoli migrace z Afriky, dále podpora LGBT, genderové kvóty, protěžování menšin, dosažení uhlíkové neutrality a s tím spojené ekošílenství a podpora islamizace. Státy EU, ztrácející stále víc svoji suverenitu, se pak musí veškerým nařízením EU podřizovat a nesmí si dělat vlastní politiku, vybočuje-li jakkoli z mantinelu těchto “Evropských hodnot”.

Jourová se ve své nové funkci ještě ani neohřála a už začala vyhrožovat. Konkrétně prohlásila, že cituji: „Evropa musí zasáhnout proti Polsku a Maďarsku, je tam ohrožena vláda práva a nezávislost justice”.

Už dlouho tvrdím jedno: V4 je jen zástěrkou pro voliče těchto zemí. Má vyvolávat dojem, že podobné uskupení existuje a je funkční. Pak se ptám, proč už v minulém volebním období hlasovala část našich europoslanců pro potrestání Maďarska za to, že si dělá “svoji” politiku, tedy takovou, jakou si předně přejí občané? Připomínám, že proti Maďarsku tehdy hlasovali všichni europoslanci z ANO, TOP a STAN a Poche z ČSSD. Letos se navíc hlasovalo i o potrestání Polska, o čemž se ale média takřka vůbec nezmínila, jednalo se o protest proti navrhovanému zákonu “Stop pedofilii” – více info k hlasování proti Polsku najdete v tomto článku. 

Můžeme tedy očekávat, že brzy dojde k dalšímu hlasování proti Maďarsku i Polsku a – jako tradičně – proti nim zvednou ruce opět i naši europoslanci. Jak by v situaci, kdy eurokomisařka a členka vládní strany iniciuje podobnou žalobu, mohlo něco jako V4 skutečně fungovat? Uskupení, kde jde ve skutečnosti jeden proti druhému? Navíc je známo, že proti V4 jako takové je i slovenská prezidentka Čaputová.

Někteří politici demobloku uvažují o podpoře Jourové v případě, že bude kandidovat na prezidentku. Tu by podpořil samozřejmě i její spolustraník Babiš, jehož je hlavní hvězdou. Tímto by neměl žádný jiný protikandidát sebemenší šanci. Tedy doufejme, že k tomu nedojde a pokud ji nakonec osloví, tak ona sama odmítne. Přece jen to, co dostane v EK, nedostane nikde, dokonce ani na prezidentském postu.

A kolikpak Jourová, která kope výhradně za zájmy 4. říše za svoji podvratnou činnost bere?

  • 31 000  eur měsíčně po celých 5 let (5 let už má za sebou, dalších 5 před sebou)
  • po ukončení mandátu bude brát 60% z platu eurokomisaře a to po dobu dvou let
  • 4500 eur pak bude měsíční důchod, který bude brát doživotně, plus důchod, který jí bude vyměřen v ČR

To už jí za tu kolaboraci samozřejmě stojí, má-li na to “žaludek”. A nikdo nevíme, jaké “všimné” zůstává eurokomisařům “za nehty” ze strany lobbistů megakorporací, v jejichž zájmu EK produkuje jednotlivé zákony, normy, směrnice a regulace.

Jourová už má také zdatnou nástupkyni. Její dcera je pyšnou elfkou, tedy patří k oněm eurosvazákům, kteří loví “xenofoby” na síti.

EU právě svým vměšováním do suverenity jednotlivých států, svým diktátem, kdy přikazuje jaké zákony musí nebo nesmí národní státy přijmout, není ničím jiným, než totalitním molochem, určeným k likvidaci národních států a národů zemí EU a jejich totální globalizaci. V každé zemi se najdou kolaboranti, kteří jsou ochotni za “třicet stříbrných” tomuto zlu posluhovat. Dojde někdy k tomu, že se národy těmto kolaborantům postaví? Nebo se nechají “globalizovat” a jako ovce počkají, až jejich národy a státy zaniknou a Evropa bude islamizována?

(Visited 904 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *