Jourová opět podpořila cenzuru sociálních sítí, tentokrát jde i proti Trumpovi

Napsal
Sdílet článek

To, že je Jourová hlavní bruselskou cenzorkou je známé každému, kdo se alespoň trošku zajímá  o dění v Bruselu. Už v minulém volebním období, kdy měla zcela jiné portfolio, zabývající se ochranou spotřebitele, na toto téma kašlala a raději, než řešení problému dvojí kvality potravin se vrhla na řešení cenzury sociálních sítí. Upozorňuji, že to byla právě ona, kdo jako první pohrozil provozovatelům sociálních sítí a dalších webových platforem tím, že v případě, že nebudou jisté druhy příspěvků mazat, pocítí to na takřka likvidačních pokutách.

To, že hlavní hvězdu ANO Jourovou vyšle Babiš do EK znovu, se dalo očekávat. Někdo – mimo europoslanců – přece musí skutečnou politiku ANO prezentovat alespoň v Bruselu, kde se postupně likviduje suverenita jednotlivých národů. Tentokrát už dostala Jourová o něco vhodnější portfolio, které mnohem lépe vystihuje její zájmy a konečně se může coby místopředsedkyně EK plně věnovat cenzuře, neboť je jakousi dohlížitelkou nad dodržováním tzv. “evropských hodnot”. K těm samozřejmě prosazování toho jediného správného názoru patří.

Pak se jistě nikdo nedivil, když opakovaně vyhrožovala Maďarsku i Polsku ze to, že si dělají vlastní politiku, nezávisle na nařízeních a regulích EU, což je přesně taková politika, jakou si v daných zemích přejí voliči vítězných stran. Politika, která se sice ve všem neshoduje s oněmi “bruselsko-evropskými hodnotami”, avšak politika, kterou si žádají voliči. To je nepřípustné a skandální, když někdo plní volební program, že, Jourová???

Nicméně to Jourové nestačí, takže nyní se rozhodla razantně postavit proti Trumpovi. Tedy proti americkému prezidentovi a to přesto, že USA není součástí EU a dokonce neleží ani na stejném kontinentě. Konkrétně Jourová podpořila ve sporu Trump – Twitter právě sociální platformu, která podobně, jako Facebook cenzuruje nepohodlné názory. Tedy výhradně ty názory, které nezapadají do škatulky těch “správných” hodnot, které jsou ovšem prosazovány nejen EU, ale také tzv. US deep statem, prezentovaným demokraty. Oni tomu říkají “liberální demokracie”, i když na takové politice není nic liberálního, ani demokratického.

Trumpovi se konkrétně nelíbilo, že Twitter přidává k jeho příspěvkům jakési vysvětlující odkazy, které měly nepohodlné názory korigovat. Za to Twitteru pohrozil regulacemi s tím, že cenzura je nepřípustná. Navíc by chtěl jakoukoli cenzuru, zavedenou za Obamy, zakázat. Nicméně Jourová se právě v tomto sporu plně postavila za cenzuru, tedy za Twitter s tím, že je prý třeba “bojovat proti dezinformacím”. 

Jourová také hodlá za EK zahájit veřejnou konzultaci k chystanému návrhu nařízení o digitálních službách, které by mimo jiné mohlo v budoucnu stanovit přímou odpovědnost internetových platforem za jejich obsah. To by samozřejmě znamenalo už úplný konec svobody slova. Provozovatelé internetových platforem totiž nebudou chtít riskovat, že na nich zveřejněný obsah bude cenzory seznán za škodlivý a provozovateli daného serveru pak uloží třeba i likvidační pokutu.

To by tedy znamenalo také konec jakýchkoli politických diskuzí, případně by nastoupila jejich cenzura podobná třeba cenzuře diskuze na novinkách, kde často vidíme desítky zcenzurovaných příspěvků. O článcích, kritických k EU, migraci, multikulturalismu, islámu, LGBT, různým menšinám apod. nemluvě, ty už by byly zcela tabu.

Marně přemýšlím, zda byl kdy v  naší politice za posledních třicet let někdo, kdo by byl ještě větším škůdcem, než fanatická cenzorka Jourová, avšak marně. Ostatní předčí minimálně tím, že její zákroky postihnou celou EU. Jen nechápu, jak může mít tato osoba podporu tak velké část občanů, kteří ji vlastně nepřímo zvolili tím, že dali svůj hlas straně, jejíž je nejvýše postavenou členkou.

A na závěr – pro osvěžení paměti – proč to Jourová všechno dělá:

  • 31 000 eur měsíčně po celých 5 let (6 let už má za sebou, další 4 před sebou)
  • po ukončení mandátu bude brát 60% z platu eurokomisaře a to po dobu dvou let
  • 4500 eur pak bude měsíční důchod, který bude brát doživotně, plus důchod, který jí bude vyměřen v ČR

 

(Visited 1 545 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Za takový peníze by leckdo zradil nejen vlast,ale prodal by negrům i vlastní rodinu-je vidět,že ANO bude hůř věrka jourová je upřímná a na žádných 30 stříbrných si nehraje-ta si zničení vlastní země a lidí nechá pořádně zaplatit!!Jen aby potom měla ona i její rodina kam utíkat,až se karty obrátí!!!!Protože lidi nezapomínají!!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *