Slovanka: Jourová opět útočí na Maďarsko a Polsko, chce jim odebrat hlasovací právo

Napsal
Sdílet článek

Možná ani vy sami netušíte, který český politik je v zahraničních evropských konzervativních kruzích nejznámější. Podle toho, co se už měsíce píše na různých alternativních serverech, je jménem, které se zdaleka nejčastěji ze všech českých jmen politiků skloňuje, jméno Jourová. Jde především o její až fanatický hon na “čarodějnice” – tedy na Polsko a Maďarsko, což jsou v současné době jediné evropské vlády, které se hlásí ke konzervatismu. Jenže konzervatismus je dnes v kruzích fanatických eurohujerů považován za extremismus.

Jourové, podobně jako jiným bruselským papalášům vadí, že si obě uvedené země vedou takovou politiku, jakou jejich současné vlády slíbily svým voličům. Je-li tedy něco v této politice odlišné od politiky liberalismu, kterou prosazuje EU, pak je to právě proto, že si to jednoduše jejich voliči přejí. To, že se tyto dvě země právě v tomto ohledu zcela vymykají zbytku EU, je jednoduše dáno rozdílným smýšlením tamních občanů. Tedy Jourová, potažmo EK, chce země trestat za to, že názory jejich občanů nejdou v duchu “strany a vlády EU”, tedy v kurzu, jaký určuje Brusel.

A především chce vlády těchto zemí trestat za to, že plní své předvolební sliby. Tím vlastně názorně ukazují jak Jourová, tak EU, že nevyznávají demokracii (vládu lidu), ale vládu jednoho totalitního centra. Ostatně, plány velkého resetu skutečně s jednou globální vládou počítají, EU chce postupně převést veškeré důležité kompetence z národních států právě na Brusel.

Ale vraťme se k Jourové a jejímu konkrétnímu vyjádření ve směru ke konzervativním evropským vládám.

Ve svém posledním – možná nejodpornějším – prohlášení učiněném během rozhovoru pro německý levicový deník Handelsblatt, prozradila Jourová své plány, v nichž se hodlá zaměřit na represivní řízení podle článku 7 proti Maďarsku a Polsku. To podle jejích vlastních slov může vést k odnětí finančních prostředků EU z obou zemí a ke zrušení hlasovacích práv v orgánech EU.

Otevřeně diskutuje o dvou oblastech, v nichž hodlá proti oběma zemím argumentovat: o svobodě sdělovacích prostředků a nezávislosti soudnictví. Svými poznámkami účinně využívá mechanismus právního státu k vydírání Maďarska a Polska, aby obě země potlačily konzervativní názory a sladily své soudnictví se západním ultraliberálním výkladem zákona. Vzdala se byť jen náznaku nestrannosti, kterou její úřad obvykle požaduje, a pohrozila, že “uvalí finanční sankce na jednotlivé členské státy za porušování základních demokratických práv”.

Jourová vyjádřila naději, že právní námitka Maďarska a Polska (proti vázání mechanismu právního státu na evropské fondy) u Evropského soudního dvora (ESD) bude urychleně projednána. Ve slovníku, který nenechává žádné pochybnosti o výsledku právního sporu, se Jourová vyjádřila, že si je jistá, že Komise “bude mít k ruce nový, spravedlivý a velmi účinný nástroj proti oběma zemím. Koneckonců můžeme v případě porušení snížit rozpočtové prostředky EU.”

Do doby, než bude takové rozhodnutí učiněno, Jourová pohrozila, že použije jiné prostředky, aby udržela povstalecké vlády EU pod kontrolou. Jourová, která výsledek ESD v podstatě bere jako samozřejmost, odhalila, že Komise již pracuje na zpětném uplatňování nadcházejících sankcí. To bude znamenat, že i kdyby nejvyšší soud EU rozhodl až za několik měsíců, finanční sankce by byla uplatněna se zpětnou platností od 1. ledna 2021.

Zatímco jednou z hlavních oblastí, v níž Evropská komise plánuje zaútočit a potrestat Polsko, je údajně neobjektivní soudnictví v zemi, zdá se, že sama Jourová je zcela přesvědčena o pozitivním verdiktu ESD ve prospěch Evropské komise. V takovém případě by řízení o nesplnění povinnosti proti Maďarsku a Polsku začalo okamžitě a ” může vést k odebrání hlasovacích práv v Radě”.

Tato prohlášení Jourové, která si je předem jista výsledkem, jen ukazují, jak dalece jsou eurounijní struktury nedemokratické. Pokud již předem ví, že ve sporu EK (resp. Jourová) versus Maďarsko a Polsko bude vítězem právě Jourová, pak je jasné, jak ona “demokracie” funguje.

Mimochodem, o vládě práva a demokracii hovoří eurokomisařka, která je už dvě volební období hlavní podporovatelkou zavádění co nejtvrdší cenzury, přičemž naopak těm médiím, která jedou probruselskou propagandu, neváhá z unijních prostředků nějaký ten milion eur upustit.

Jourová dlouhodobě útočí na Maďarsko a Polsko, přičemž naše vláda, která ji do EU už 2x vyslala, je v tomto sporu na straně Jourové. Pak je to pro mne jen dalším potvrzením toho, co už dlouho tvrdím a za čím si také stojím. Žádná V4 neexistuje, protože pokud by skutečně existovala, postavily by se za obě země i ty zbývající, tedy ČR a Slovensko. To se ovšem nestalo a jsem si jista, že po uvalení sankcí ani nestane.

(Visited 329 times, 2 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Uvalení sankcí na Maďarsko by mohlo mít, paradoxně, i pozitivní stránku.
    Velmi by urychlilo odchod Maďarska z EU, Polsko by se nejspíš přidalo – a Golemovi by se utěšujícně rostoucím tempem drolily nohy.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *