Jourová zapletena do skandálu! Uniklé videonahrávky dokazují, že je napojena na maďarskou promigrační opozici

Napsal
Sdílet článek

Myslím, že nešlo nezaznamenat, že Jourová už dlouhodobě útočí na maďarskou vládu, což začalo už v předchozím volebním období a nyní její útoky na Maďarsko pokračují. Jak jistě víte, tak Orbán ji už dávno podezírá ze spojení s opozicí, která se ho snaží již dlouhou dobu odstranit a zajistit, že budou hranice Maďarska průchodné. To vše samozřejmě za přispění Bruselu, potažmo Jourové. Také proto žádal nedávno Orbán odvolání Jourové z postu eurokomisařky.

Maďarská zpravodajská stanice HírTV včera zveřejnila skandální odhalení o politických vazbách mezi maďarskou ultralevicovou opoziční stranou Momentum a místopředsedkyní Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věrou Jourovou.

Na uniklých videozáznamech je Anna Donáthová, členka Evropského parlamentu, viděna, jak se otevřeně chlubí rozhovorem s Jourovou, které každé tři dny podává informace o domácí situaci v Maďarsku. Informace jsou skandální, protože Jourová i Donáthová v minulosti důrazně popíraly, že by byly v kontaktu. Samotná Donáthová toto tvrzení popřela během debaty s maďarskou ministryní spravedlnosti Judit Vargovou. Videozáznamy tedy dokazují, že Jourová i Donáthová účelově lhaly.

„Mluvila jsem s Věrou Jourovou po telefonu každé tři dny. Jen neformálně, víš … otázky týkající se práva a pořádku patří do jejího portfolia. Proto je to tak důležité …”...je slyšet Donáthová na záznamu

Záznam vyvolává závažné otázky ohledně nezávislosti a důvěryhodnosti Evropské komise, která je vůči maďarské vládě ve sporu, pokud jde o řešení migrační invaze a otázky právního státu. Ve videu Donáthová tvrdila, že má podobné kontakty s francouzskou zelenou europoslankyní Gwendoline Delbos-Corfieldovou, zpravodajkou řízení proti Maďarsku.

„Proběhlo několik neformálních telefonátů a diskusí, a to nejen s Jourovou a Ursulou von der Leyenovou, ale také s francouzskou europoslankyní Gwendoline Delbossovou  ze strany Zelených a musím říci, že moje práce byla na 90% úspěšná, “  uvedla Donáthová ve stopáži.

Pokud se tvrzení poslankyně Anny Donáthové ukáží jako pravdivá, nastolí to vážné otázky o ní a o předchozích tvrzeních Jourové o neexistenci neformálních kontaktů s maďarskou opozicí. Nahrávky tedy dokazují, že obě ženy – Donáthová i Jourová – lhaly. Strana Donáthové Momentum patří do stejné politické parlamentní frakce jako ANO Jourové, dříve Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), nyní přejmenované na Renew. Pokud skutečně takové diskuse probíhají pravidelně, zdá se, že tvrzení Orbánovy vlády o tajné dohodě mezi maďarskými opozičními stranami a rozhodovacími orgány Evropské unie jsou pravdivá.

Donáthová, dcera maďarského socialistického politika a poslance László Donátha, je jednou z nejhlasitějších kritiček maďarské vlády v rámci evropských institucí. Je členkou radikálně levicové strany Momentum, která je obzvláště oblíbená mezi studenty vysokých škol a mladými absolventy.

Skandál přichází jen několik dní poté, co maďarský premiér Viktor Orbán vyzval k rezignaci Jourové v souvislosti s jejím rozhovorem pro německé noviny Der Spiegel, v němž tvrdí, že Maďarsko je „nemocnou demokracií“, kde lidé nejsou schopni získat nezaujaté zprávy kvůli nedostatku svobody projevu a svobody médií. K tomu jen podotýkám, že to říká hlavní cenzorka EU, která je podporovatelkou jediné povolené pravdy. Připomínám, že nedávno dala Jourová médiím, která vedou probruselskou propagandu, 5,1 mil. eur.

Orbán napsal dopis předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové, v níž žádal o rezignaci Jourové kvůli urážce maďarského lidu. Jourová se za své poznámky odmítla omluvit a veřejně prohlásila, že si stojí za svými komentáři, přestože pozorovatelé poukázali na to, že čtyři z pěti největších maďarských online zpravodajských webů jsou silně protivládní, stejně jako většina ostatních maďarských médií. Jourové se jednalo očividně o to, aby i v Maďarsku byl jeden jediný povolený mainstreamový názor stejně, jako je tomu i u nás.

Myslíte, že za tento skandál, který zcela jasně ukazuje na dlouhodobé spiknutí Jourové proti maďarské vládě, bude tato diktátorka nějak potrestána? Třeba vyhazovem od lukrativního koryta? To samozřejmě ne, podobně, jako mnohé jiné skandály systémem chráněných politiků, jí to zcela jistě  projde. Už chápete, proč získala Jourová právě takové portfolio, na kterém má větší kompetence k útokům na Maďarsko i Polsko? K útokům, které podporuje celá jejich frakce?

A nakonec se ptám: “Stále ještě věříte, že skutečně existuje nějaká V4?”

 

(Visited 4 777 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Co je na tom skandálního??Já se v této lumpendemokracii a humanitě nedivím už jakékoliv špinavosti nebo špatnosti-čím větší demokrat,tím větší hovado a prase

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *