Jste muž a nepříliš úspěšný sportovec? Pak stačí tvrdit, že jste žena a úspěch se dostaví..

Napsal
Sdílet článek

Myslíte, že je to vtip? Ne, v mnoha západoevropských zemích, ale především v USA jde o stále častější realitu. V současné době dochází v celém západním světě k prosazováním různých menšin. Ať už rasových (BLM) nebo sexuálních. Nezastaví se ovšem jen u vymýšlení nějakých sto pohlaví. Když už si ta pohlaví vymysleli, pak jim tedy je nutno přidělit i různá privilegia.

Jak jistě víte, tak v posledních letech už stačí jen prohlásit, že se cítíte být jakýmkoli z pestré škály pohlaví a je vám to akceptováno. Především to tak funguje v některých západoevropských zemích, ale i v USA. To by ještě ani tak nevadilo, pokud by se pak společnost k danému jedinci nechovala podle toho, jak se údajně cítí. A to bez ohledu na fyzickou konstituci daného člověka či na to, že z biologického hlediska je někde jinde, než tvrdí.

Takto se stalo již v nejednom případě, že se nějaký muž – většinou průměrný sportovec – prohlásil za ženu a posléze mu bylo umožněno také závodit v ženské kategorii. Už samotná fyzická konstituce předurčila tohoto muže, který se však prohlásil za ženu, k zcela jasnému vítězství.

Proti tomu se rozhodly postavit mnohé sportovkyně, které odmítají, aby byli v ženských sportech zastoupeni i fyziologicky zcela jasní muži.  Ty založily iniciativu Save Women’s Sports (Zachraňte ženský sport), aby lobbovala u vedení NCAA, které bude zasedat tento týden. NCAA v červnu oznámila, že bude projednávat zákon, který zakazuje trans studentům soutěžit podle jejich autentického pohlaví. V čele těchto žen je tenistka Martina Navrátilová, přičemž pod petici, která požaduje v ženském sportu spravedlnost – tedy znemožnění sportovat tzv. “trans ženám” v ženské kategorii – se podepsalo již 309  sportovkyň. 

Sportovkyně  v zaslaném dopise žádají o spravedlivé a rovné podmínky pro ženský sport. Nechtějí, aby trans ženy mohly soutěžit s běžnými sportovkyněmi.  “Pevně věříme, že každý by měl mít příležitost soutěžit, ale skutečná sportovní parita pro ženy vyžaduje ochranu ženských sportů pro biologické ženy,” uvádí se v dopise.

I když měly zůstat signatářky utajeny, jejich seznam si zjistila iniciativa Outsports, která celý seznam zveřejnila a signatářky okamžitě postavila na pranýř. Tato iniciativa jde samozřejmě plně proti těmto ženám a prosazuje, aby mohli v ženské kategorii závodit všichni, kdo se za ženu prohlásí. A to samozřejmě bez ohledu na to, co říká jejich rodný list, či o čem vypovídá jejich tělesná stavba a problém pro ně ani není to, že mají tyto osoby velmi často i něco navíc mezi nohama.

Dnes už totiž ani není pro uznání daného pohlaví potřebná operace na změnu pohlaví, úplně stačí pouhé prohlášení daného jedince.

Sportovkyně nakonec reagovaly na útoky iniciativy Outsports na svém webu.

V reakci iniciativy, vedené Martinou Navrátilovou, stojí:

Poté, co nám bylo vyhrožováno e-mailem a na sociálních médiích, byla naše jména bez dovolení v neděli večer zveřejněna. Tyto malicherné pokusy umlčet sportovkyně jsou důvodem, proč jsme potřebovaly napsat tento dopis NCAA: šikana a obtěžování nesmí být tolerovány.

Je ostudné, že organizace Outsports a další podobně smýšlející extremistické aktivistické skupiny šikanují a obtěžují ženy jen za to, že se postavily za spravedlnost ve sportech, které milují. Outsports pořádá hon na čarodějnice, aby umlčel ženy za to, že se uctivě zasazují o spravedlivou soutěž. My v Save Women’s Sports spolu se stovkami sportovkyň volíme dialog a odmítáme tyto šikanující praktiky od okrajových, malicherných a zneuznaných organizací.

Nenecháme se umlčet.

Co myslíte, zvítězí zdravý rozum těchto 300 sportovkyň, které odmítají závodit s čímsi, co se zcela jasně nedá po fyzické stránce nazvat ženou? Nebo se nadále bude moci každý málo úspěšný sportovec prohlásit za ženu, aby pak zcela jasně porazil od přírody fyzicky méně zdatné soupeřky, s nimiž dokonce může sdílet i jedny šatny a sprchy??

(Visited 313 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *