K „Mařence“ na jedno

Napsal
Sdílet článek

Fanda už se už nemůže dočkat, až si zajde do hospůdky „U Mařenky“, která je na návsi, na jedno točené, hezky orosené. Na pivko jako báseň. Ne ještě do interiéru, ale posedět prozatím jen na předzahrádce hospůdky.

Fanda není žádný alkoholik. Fandovi i jeho kamarádům, (důchodcům), kteří stejně jako on doma už lezou na nervy svým drahým polovičkám, stačí dvě až tři pivka, i když jdou „na jedno“. Jenže, a to je prioritní, za tu dobu „vypadnutí mezi normální lidi“, chlapi proberou tolik důležitého, nejdůležitějšího. Už se těší, neboť pivko lahváč a jen doma, někde sám v dílničce či garáži, nebo v krajním případě a se sebezapřením při debatě se svojí Emilkou, to není ono.

Jenže, když už od 17. 5. 2021 (je slibováno) alespoň, ale zaplaťpánbůh, na zahrádkové točené, nebude to jen tak. Fanda bude muset mít negativní test, být očkován, nebo být po nedávno prodělaném kovidu (info dvojministra Havlíčka). Fanouš z těchto podmínek nesplňuje nic. Ale? Co kdyby stačilo, aby mu jeho paní domácí napsala čestné prohlášení, že je Fanouš negativní, dlouhodobě a stále. A toto podepsala.

A to je pravda pravdoucí, protože k názorům Emilky se její manžel stavěl a staví vždy negativně.

Možná, že i taková možnost pro vstup do hospůdky, z úst někoho tam nahoře, bude přípustná.

P. S. Ještě těm nahoře, třeba i na to, zbývá pár dní.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 202 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Dokonce dnes ráno na Seznam/Novinky bylo napsáno na plnou hubu, že hospodský nemá z právního hlediska povinnost ani právo nějakou takovou bumážku požadovat.

    1. Jenže naše politické loutky mají noty z brusele – rozděl a panuj (atomizuj rodiny a národy) – a hospody jsou možnými buňkami odporu, takže jim budou házet klacky pod nohy dál. Přitom stačí jejich nesmysly ignorovat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *