Kam s ním?

Napsal
Sdílet článek

Nebojte se, neptám se kam třeba se starým slamníkem. Ani kam se slamníkem novým či něčím objemnějším, co už vám doma překáží, jak já říkám – co doma „žere vzduch“.

Můžete mít někde v odkládací zásuvce kdeco, třeba i nepotřebné mobilní telefony (prý průměrně každý má doma takové 2 až 3 kusy). Nepíšu staré. Nepíšu nefunkční. Mobily, které už jste si nahradili nějakou super novinkou, ať jste (někteří) s mobilem IN. Máte dojem, (snad vás, proboha, není moc), že vám k tomu IN stačí jen nový mobil? Starost o vyprázdnění takového vašeho domácího odkladiště ovšem přebírá Česká pošta.

Nejenže přešla z mnohaletého vážení balíků na měření, navíc se blejskla spoluprací s projektem Remobil.

Projekt Mobile byl zahájen v říjnu 2015 a zhruba po roce a půl se podařilo splnit první výzvu sběru 10 tisíc vysloužilých mobilních telefonů. Z každého vysloužilce putuje 10 Kč na aktivity Jedličkova ústavu a škol. ……

Samotnou recyklaci zajišťují autorizované firmy, které zaměstnávají hendikepované nebo osoby špatně uplatnitelné na trhu práce. Super!!!!!

A já teď čekám na další super novinky naší České pošty. Mám toho doma (a vy jistě také) nepotřebného a vysloužilého dost. Například:

  • – brýle
  • – hodinky
  • – nenošené, fungl nové, boty (v obchodě se mi líbily, no to jsme my ženy, že?)
  • – nepoužitá celá jídelní souprava (svatební dar)
  • – pračka (funkční)

atd. Našlo by se toho, a to jen u nás, opravdu dost, co by mohlo ještě někomu dobře a dlouho sloužit.

Berte ten příklad, prosím, opravdu jako naprostou parodii.

Jeden současný postřeh z pošty – opravdický.

Pracovnice ČP (u nás) za přepážkou, která přijímá peníze, vyplácí peníze, ve svém prostoru mezi stolem s PC (bez PC nikde už ani ránu – ani razítkem bum) a zákazníkem (odděleno plexisklem) má naskládány časopisy, pexesa pro děti, brožury s recepty na vaření,losy….. Prý to přikázalo vedení. Tak ať si tam nějaká taková „chytrá hlava“ z vedení ČP měsíc zkusí tohle dělat. Možná by jí na manko nestačila měsíční výplata. Ne ta manažerská, ale ta přepážková.

Kouknu jestli nemám někde nějaký nefunkční starý mobil a odnesu ho na naši poštu.

P. S. Slamníky tam ještě neberou!!!

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 113 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *