Slovanka: Kandidátku za AfD odmítl lékař ošetřit kvůli politickému názoru

Napsal
Sdílet článek

Takzvaný „liberalismus“ je ve skutečnosti jen přejmenovaný korporátní fašismus, který odmítá jakýkoli jiný názor, jenž nálepkuje za nepřijatelný. Není divu, že zastánci tzv. „liberální demokracie“, která ovšem nemá s demokracií vůbec nic společného, zároveň inklinují také k nenávistné islámské ideologii a snaží se ji maximálně prosadit i na evropské půdě. Německo je pak ve všem napřed, ostatně, například u nás vládou zaváděná tzv. „předsudečná nenávist“ také pochází z Německa a má v zásadě cenzurovat jakékoli nepohodlné názory.

Jak jistě víte, tak AfD je podobně, jako její sesterské strany, zejména pro svoji nekompromisně protimigrační politiku nálepkována za stranu „xenofobní“, „islamofobní“ a „rasistickou“. Stejnými nálepkami se pak mohou „pyšnit“ i další euroskeptické, protiislámské a protimigrační strany v EU. V Německu je však nenávist proti AfD obzvláště přiživována, takže útoky na členy strany jsou na takřka každodenním pořádku.

Před dvěma týdny byla Andrea Zürcherová nominována členy AfD z obvodů Waldshut a Breisgau-Hochschwarzwald jako kandidátka volebního obvodu pro volby do Spolkového sněmu. Sedmatřicetiletá žena působí v AfD od roku 2016, je místopředsedkyní oblastní asociace Constance a pracuje mimo jiné pro předsedkyni skupiny AfD Bundestag Alici Weidelovou.

Podnikatelka trpí chronickým onemocněním, a proto musí pravidelně chodit k lékaři. Tak tomu bylo také před pár dny. Jak sama říká, tak byla již rok se svojí nemocí ošetřována rodinným lékařem v ordinaci ve Stühlingenu, kde je již dva roky pacientkou. Doktor ji náhle při její poslední návštěvě odmítl nadále ošetřovat. Důvod: její politický názor.

Podle Zürcherové se lékař z novin dozvěděl, že jeho pacientka kandiduje za AfD. Řekl, že jeho důvěra k ní byla zničena a že ji nadále nemůže léčit. Musí si najít jiného praktického lékaře.

„Nikdy v životě jsem nebyla tak šokována. Plakala jsem,“ říká Zürcherová. Nikdy by ji nenapadlo, že něco takového v Německu existuje. „Je zneklidňující, ale i vystřízlivění zjistit, jaká je skutečně tato údajně tolerantní společnost, která si poskytnutí lékařské péče podmiňuje zastáváním jednotného politického a ideologického názoru“ stěžuje si politička AfD.

Zruší lékař skutečně smlouvu s pacientkou, protože kandiduje „za špatnou stranu“? Lékař na výzvu k vyjádření stran svého rozhodnutí jen stručně odpověděl: „Bez komentáře.“ Pak telefon položil.

Kandidátka AfD mezitím v pátek podala na policii stížnost kvůli diskriminaci a několika dalším možným trestným činům. Podle zákona by nikdo v Německu neměl být diskriminován na základě svých politických názorů.

Skutečnost, že AfD je přímo i nepřímo znevýhodněna, není nová.  Největší – a de facto jediná –  opoziční strana ve Spolkovém sněmu je zároveň stranou, která bývá nejčastěji terčem útoků. Ať už jde o ničení plakátů, fyzické napadání představitelů AfD, útoky na kanceláře či auta. Nyní jde však o první případ odmítnutí lékařského ošetření z důvodu kandidatury za AfD.

Strany tohoto typu jsou skutečně v Parlamentech zemí EU jedinou opozicí. A to jak v těch národních, tak v tom evropském. To je ostatně znát i na veškerých podstatných hlasováních. Snaha o dehonestaci těchto stran je tak především snahou o vytvoření jednotné Národní fronty bez jakékoli parlamentní či europarlamentní opozice.

5/5 - (7 votes)
(Visited 417 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Dá se říci, že ta liberální demokracie (spíše demokratura) je horší jak bolševický režim. A co je nejhorší, děje se to pod taktovkou těch nehorázně nejbohatších.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *