Kapka v moři migrantů

Napsal
Sdílet článek

Kapka v moři. Tak toto mne napadlo poté, co jsem si přečetla novinku z dnešního brzkého rána, kdy celníci zcela náhodně zastavili  na dálnici D1 auto s maďarskou SPZ. Tedy nezastavili, lépe řečeno pokusili se zastavit.

Řidič totiž začal ujíždět Prahou, posléze zastavil a spolucestující (dva muži a žena) se okamžitě rozprchli. Řidič v Audi zůstal a opět začal ujíždět. Po menší honičce byl dostižen a pod hrozbou namířené střelné zbraně zajištěn a spoután. Řidič byl maďarský občan syrské národnosti a v době kontroly u sebe neměl platný řidičský průkaz.

Zbytek posádky byli migranti „údajně“ ze Sýrie, kteří neměli žádné doklady. Byli předáni cizinecké policii a šoférovi bylo sděleno podezření z trestného činu organizování a umožnění překročení státní hranice.

Podobných zpráv můžeme číst v posledních letech spoustu. Občas, víceméně náhodně, je u nás zachyceno nějaké to auto, převážející migranty. Ano, jsme zcela jasný „průchoďák“, otevřené a nehlídané hranice z nás dělají velmi spolehlivé tranzitní území.

Zatímco mnohé jiné země Evropy si své hranice hlídají, u nás neuvidíte v okolí dnes už jen pomyslné hranice nikoho. Bydlím u jihovýchodních hranic, kde máte větší šanci potkat v hraničním lese medvěda, než jakéhokoli strážce hranic. Okrsky, vedoucí přes pomyslné hranice, projedete, aniž vnímáte, že nějaké hranice přejíždíte. Tedy k nám se může dostat skutečně kdokoli. 

Němci už si hranice hlídat začali a vloni pár tisíc migrantů, mířících od nás, zachytili. Nikde ale nebyla zmínka o tom, co se s migranty, které – zcela logicky a dle současných pravidel – vrátili k nám, stalo. Podobných migrantů bez dokladů brázdí Evropu statisíce, ne-li miliony. Máte-li psa, musí mít čip, očkování a pas, teprve pak můžete cestovat třeba jen do sousední země. To ovšem migranti, velmi pravděpodobně v mnoha případech přenašeči různých nemocí a parazitů ze své domoviny, rozhodně mít nemusí. Nepotřebují pas ani očkování.

Neexistence hranic „přispěla“ tedy k tomu, že se k nám může dostat kdokoli. Jako třeba vloni na jaře, kdy se africký migrant, kterého předtím propustili z německé vazby, dostal na sever Čech, kde znásilňoval. A zdá se, že naše justice se snaží být skutečně pokrokovou, tedy podobně jako jinde v Evropě se zatím snaží vše uhrát na psychickou nemoc.

Nakonec se ještě vraťme k dnešnímu případu zachycených migrantů. V prvé řadě si všimněte jednoho: podezření z trestného činu bylo sděleno šoférovi. A co ten zbytek? Co ta trojice údajných Syřanů? Tedy migrantů bez dokladů? Ti velmi pravděpodobně zažádají o azyl a pak bude nejspíš vše pokračovat podobně, jako to známe z případu údajné Somálky, zachycené bez dokladů na ruzyňském letišti. Tedy ujmou se jich vysoce ziskové neziskovky a pomůžou jim zajistit nejen azyl, ale i falešné doklady. Pak – v lepším případě – odcestují do Německa nebo – v tom horším – posílí stávající arabskou komunitu u nás. Nutno podotknout, že v posledních letech se tato komunita nebývale rozrůstá.

Myslím, že všem je jasné, že u nás zachycení migranti jsou jen dílem náhody. Jedná se skutečně jen o špičku ledovce, je nasnadě, že většina migrantů nejspíš zcela bez problémů do cíle dojede. Náhodné kontroly odhalí jen jeden případ z tisíců. Zatím jsme spíš jen průchoďák, ale co bude, až se Německo přeplní? Nebo až zjistí, že i u nás už máme dostatek mešit, modliteben i uzavřené arabské komunity? Ale také to, že i ty dávky stojí za to? V tomto rozhovoru najdete konkrétní údaje, týkající se dávek pro migranty. Jen chci podotknout, že i důchodci s vyšším důchodem mohou blednout závistí. Informace je až ke konci dvouhodinové debaty, komu se nechce poslouchat celá, stačí poslechnout posledních asi 15 min.

Až tedy kdokoli z vlády bude opět tvrdit, že sem nepustí jediného nelegálního migranta, tak si uvědomte, jak nehorázně lže. Pokud by to totiž mysleli vážně, především by naše země nebyla jedním velkým průchoďákem. 

 

 

 

 

4.8/5 - (5 votes)
(Visited 230 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *