Kde máš roušku vlastenče? .. aneb Jak buzeraci otočit proti jejich tvůrcům

Napsal
Sdílet článek
Jsem si jistý, že existuje minimálně jeden způsob, jak donutit tvůrce rouškové buzerace vzít zpátečku.

Postavit se na odpor proti buzeraci lze několika způsoby, přičemž každý je přínosný a chvályhodný. Např. můžete podpořit nějakou demostraci nebo připojit svůj podpis pod některou z petic. Žádný projev odporu není marný, naopak žádoucí. V očekávání dosažitelných výsledků je ovšem třeba mít na paměti, že ani 200.000 lidí na Letné s vládou nehnulo, stejně tak jako francouzské hnutí “Žlutých vest” s projevy po celém území. Tohle na elity bohužel neplatí. Přesto je zde něco, čeho se bojí jako pomyslný čert kříže. Tou největší noční můrou pro ně je, když poddaní chtějí vyjádřit svou vůli. Vzpomeňte na Katalánsko, kde to z lidí dostávali obušky nebo zákaz referenda o EU u nás.

Jsem si jistý, že pokud by se z roušek stal symbol odporu, pak by jejich nošení nařizovali v rámci pudu sebezáchovy opravdu až v krajní nouzi. Vzhledem k situaci by se možná jevilo jako vhodné vyjádřit pomocí roušek svůj postoj k EU.

Jak na to? Hmm, mezi vlastenci se určitě najdou specialisté na reklamu a marketing, potisk látek a vlastenecké weby, které by chtěly přispět svou pomyslnou troškou do mlýna.

Úkol reklamy a marketingu – stanovit jednoduchý symbol pro vyjádření podpory odchodu z EU nebo min. vypovězení Lisabonské smlouvy. Navíc se domnívám, že by bylo nanejvýš vhodné mít i symbol vyjadřující, že se nemůže nebo nechce vyjádřit – ne každý má ochotu riskovat následky svobodného vyjádření názoru v naší demokratické a svobodné společnosti, protože stejně jak za bolševika už platí jen svoboda projevu, nikoliv po projevu. Šablona symbolu by měla být jednoduše vyrobitelná v domácích podmínkách. Současně by měl marketing vytvořit časový plán, kdy symbol odporu použít. Je totiž otázkou, co by mohlo být účinnější – zda doporučit nošení roušky se symbolem odporu celý den, týden, měsíc … nebo v nějakých intervalech. Zkrátka, tohle je záležitost odborníků.

Úkol odborníků z potisku látek – popsat přesný způsob jakým způsobem dostat stanovený symbol na roušku – tedy jak, čím a na co.

Vlastenecké weby by pak měly návod včetně šablony, např. v .pdf, zveřejnit, resp. nabídnout ke stažení.

Samozřejmě, že další dobrovolnosti se meze nekladou – např. v rámci sponzorství nechat vyrobit určité množství roušek a to následně rozdat.

Vše nasvědčuje tomu, že roušky budou do jara. Zdá se tedy, že času je dost. Když už tedy chtějí s námi cvičit jak s nesvéprávnými opicemi, tak bychom mohli zareagovat v českém duchu jako “smějící se bestie”.

Závěrem snad dvě faktické poznámky. Nepletl bych do toho děti, resp. mladší 18 let a politické strany. První z důvodu, že utváření státnosti je záležitost dospělých a nikoliv dětí, druhá z důvodu, že mít vlastní názor na vystoupení z EU nebo vypovězení Lisabonské smlouvy nemá nic společného se sympatiemi k některé z politických stran. Jde o zakázané vyjádření vlastního názoru na členství v EU, nikoliv propagaci politické strany.

  • David Dvořák

 

(Visited 152 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *