Kdo nešije není Čech

Napsal
Sdílet článek

Vzpomínáte na únor 1998? NAGANO – olympijské zlato našich hokejistů? Vzpomínáte na ty nervy, snad nás všech, do sportu zapálených i sportem nepolíbených? A na rychle vzniklé, a to my, obyčejní lidé v naší malé republičce, v srdci Evropy umíme, KDO NESKÁČE NENÍ ČECH? Mnohým tekly slzy štěstí nad hokejisty, kteří vybojovali a přivezli domů olympijské zlato. Jak jsme na ně byli pyšní. Jak jsme byli šťastní.

Situace je, vzhledem k rozšíření koronaviru, zcela opačná. Nechci se zmiňovat o tom co a proč někdo dělá a nedělá dobře, co by šlo lépe, co se mělo udělat dříve atd. Kritizovat umí snad každý. A nejlépe doma z gauče a až pak.

Zmíním ROUŠKY.

I naše malá zemička se v posledních dnech , které nejsou vůbec, ale vůbec k slzám štěstí, naopak, změnila v jednu velkou šicí dílnu, ve které jen trochu šikovné ruce žen (i mužů) zhotovují roušky.

POMÁHÁME si!!! I takto si pomáháme. Nevím zda se taková rychlá, amatérská, a dobrovolná, rukodělnost projevila i v jiných zemích. Jedno je teď jisté a vypadá to tak

KDO NEŠIJE NENÍ ČECH.

 • Majka Dubová
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

 1. Přežehlení ty viry v rouškách zruší. Nesnesou víc než 56 C.

  několik bodů:
  – k nákaze dochází v delším a bližším kontaktu s nakaženým, tedy nákaza ve veřejném prostoru, s rouškami atd. bude mnohem méně pravděpodobná

  osoby
  – viry potřebují k životu kyselé prostředí, takže pití vody s jedlou sodou (zásaditost) jim znepříjemní život
  – kokosový tuk (kyselina laurová) je antivirotikum, taktéž oreganový olej
  – opravdu vysoké dávky vitamínu C jsou osvědčené

  prostory
  – ozonizace bytu horským sluníčkem jako prevence
  – rozprašování zředěného peroxidu vodíku, kdy uvolněný kyslík ničí viry

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *