Kdo rychle dává, dvakrát dává …

Napsal
Sdílet článek

Zaregistroval jsem výzvu Trikolóry z Pardubického kraje vládě ČR, aby poskytla pomoc Řecku v souvislosti s invazí migrantů. Současně se ovšem objevilo vyjádření premiéra týkající se podmínky možné pomoci.

Jak už jsme zvyklí, Babiš to hraje na obě strany. Jeho vyjádření je v tom smyslu, že pomáhat ano, ale … ale jen, když bude splněna jedna podmínka – tedy až se bude jednat o centrálně koordinovanou akci celé Evropské unie. Všem to přeložím do lidštiny – pomůžeme na svatého Dyndy (což nebude nikdy). Představa, že ty bruselské politické nuly neschopné jakékoliv smysluplné akce se zmátoří a začnou konat, navíc proti svému přesvědčení … tomu snad tady nevěří nikdo.

Možná by stálo za to, převzít dílčí iniciativu a občansky konat. Nemůžeme tam poslat armádu ani policii, ale můžeme tam poslat symbolický peníz shromážděný (během např. 5 dní) na transparentním účtu, za tímto účelem zřízeným. Adresátem by neměly být Athény, ale konkrétní samospráva, která čelí invazi, přičemž by nešlo ani tak o výši vybrané částky, ale o to kolik lidí by bylo solidárních.

Z fleku mě napadají tři subjekty, které mají nemalý počet příznivců – SPD, Trikolóra, sociolog Hampl. Navíc věřím, že výzvu s patřičným komentářem by zveřejnila většina “konspirativních”, fejk-ňůs”, “proruských” atd. webů. Za vybrané peníze ať si vojáci klidně koupí cigarety – to je fakt jedno, důležitější je rychle dát … a tím vyjádřit max. morální podporu od obyčejných občanů . Ta se možná bude moc hodit, protože řešení tamní situace je pouze dvojí – buď zastavení invaze násilím, tedy i střelbou, nebo ztráta řecké hranice.

  • David Dvořák
(Visited 64 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *