Kdo stojí za Navalným? Medúzy a Vagíny!

Napsal
Sdílet článek

Jak jste možná zaslechli, zejména ve zpravodajství „veřejnoprávní“ České televize, doporučují bojovníci proti Vladimiru Putinovi, řádně zvolenému prezidentovi Ruské federace, abyste se dočetli „alternativní informace z Ruska“, zejména pak web Meduza.ru, který je hlásnou troubou Alexeje Navalného a kde se lže o sto šest. Už jen proto doporučuji se na tento web podívat a zjistíte, že „Medúza“ má jediný cíl špinit Rusko a vyzdvihovat Navalného. I to dělá ale dost špatně.

Tak například Medúza tvrdí, že příznivcům Alexeje Navalného má být zakázáno kandidovat ve volbách do Státní dumy Ruské federace v zářijových volbách, což lze snadno dohledat na:

https://meduza.io/en/cards/russian-lawmakers-want-to-ban-navalny-s-supporters-from-running-for-parliament-but-their-bill-is-completely-ineffective-for-now

Jenže celá věc je ve skutečnosti jinak. Navalného stoupenci nemohou zatím kandidovat ve volbách do Ruské dumy proto, že se jim nepodařilo vytvořit politickou stranu či hnutí a představují si, že by kandidovali bez konkrétního názvu jako jacísi občanští aktivisté (vzorem je jim přitom Václav Havel). Ale kdyby ve volbách nadělali dluhy, tak by za jejich vytištěné plakáty, billboardy a jiné propagační předměty neexistovala instituce, tedy strana či hnutí, která by ty dluhy zaplatila. I v tom dostali dobrou lekci z ČR, kde hnutí LIDÉ PRO Mikuláše Mináře (bývalého mluvčího Milionu chvilek pro demokracii) prošustrovalo šest miliónů českých korun. To v ruských podmínkách by jistě dluhy šly do miliónů. Tím spíše, že podle zcela nezávislých volebních průzkumů agentury Reuters, která rozhodně neslouží zájmům Vladimira Putina, by případná strana Alexeje Navalného nepřekročila ve volbách do Ruské státní dumy (dolní komory parlamentu) ani jedno procento hlasů.

Ostatně v Ruské dumě sedí nyní jen čtyři strany – Jednotné Rusko (za které kdysi kandidoval Vladimir Putin, byť v posledních prezidentských volbách již kandidoval jako nezávislý), Komunistická strana Ruska, Liberální demokraté Vladimira Žirinovského a hnutí Spravedlivé Rusko. Podle řady posledních průzkumů budou v parlamentu Ruska zase jen čtyři strany, které překročí deset procent, které jsou nutné pro vstup do ruského parlamentu. Jen tak mimochodem, se sedmi až osmi procenty, se postupu do parlamentu Ruské federace přiblížila jako jediná Ruská strana žen, která Navalného považuje za extrémistu. Pro celkový přehled, třeba strana předního ekonoma z dob vlády Borise Jelcina – Grigorije Javlinského, dostala „jen“ 3,43 procent hlasů. Tedy významně daleko od potřebných deseti procent hlasů.

Web Medúza, který okatě špiní Putina a vyzdvihuje Navalného se výrazně zastává kulturní LGTB komunity, tedy lesbiček v ruské kultuře, zejména pak organizace Vagina Monoluges, viz:

https://meduza.io/en/news/2021/05/03/russian-lgbtq-activist-and-artist-yulia-tsvetkova-goes-on-hunger-strike

Takzvaný tým Navalného se zastává lesby Julie Cvetkovové, která jako zástupkyně „kultury Vagíny“ malovala pornografické motivy jako grafity a potom, co měla obdržet pokutu od petrohradské radnice, začala v domácím vězení držet hladovku. Inu, nepřipomíná vám ta nová kulturní fronta proti Putinovi zvaná Vagína, kdysi známou skupiny „Kun-y sem, kun-y tam“. To mají být kulturní zastánci Navalného?

Jen pro zajímavost na podporu Vladimira Putina vystoupil režisér Nikita Michalkov, vdova po spisovateli Alexandru Solženicinovi či umělci, absolventi Artistické fakulty Lomonosovy univerzity. Dovedete si představit, že by v Rusku místo Vladimira Putina a jeho lidí vládl Alexandr Navalnyj a jeho přátelé z „Vagíny“.

Spisovatel Alexandr Solženicyn by na to asi řekl: „Bůh ochraňuj Rusko!“

A my bychom si měli říci, nedej Bože, aby v Rusku vládnul Navalnyj a jeho Vagíny a Medúzy.

  • VÁCLAV PROKŮPEK
(Visited 202 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *