Kdo v současné době stojí v čele MINISTERSTVA KULTURY?

Napsal
Sdílet článek

O politiku jako takovou se nemohu zajímat, protože jednak nemám osobní zkušenosti (neměla jsem a ani nechci mít) a nerozumím tomu. A tím bych mohla svoje dnešní povídáníčko asi skončit. Leč tak neudělám. To, že se nezajímám přímo o politiku neznamená, že se nezajímám o to co se kolem mě (kolem nás, všech takových – jen obyčejných – lidí) děje.

A ono se děje.

A každý den.

Málo nebo trochu?

Stojí mi to za pozornost?

Proč sleduji články a komentáře (v TV, na netu), různých politologů, komentátorů? Abych si zamotala hlavu? Kdepak, a když už si jen trošku zamotat hlavu, tak (ovšem z nutnosti nejvyšší) přišiji nějaký knoflík. Asi tak – manžel když mě náhodou vidí, jednou za psího moru, něco málo šít, tak řekne – to si musím vyfotit na památku. Já vím, teď jsem moc odbočila od tématu.

Odcházející ministr kultury, (jeho loučení se opravdu táhlo) pan Staněk rozhodl, že – než bude jmenován nový ministr tohoto rezortu – bude (snad jen těch pár dnů – týdnů????) tím nejvyšším na MK pan Ing. René Schreier, MBA. Není vůbec složité si najít na netu o tomto muži pár informací. Veřejně přístupně, tak proč ne?

Ing. René Schreier, MBA je na MK již pět let (sem přišel s Danielem Hermanem). Zná tento rezort lépe než další dva možní kandidáty na dočasné vedení MK, kteří zde působí pouze jeden rok. Já tedy nevím, a promiňte, moje hlava mi to nebere (jestli to nebude tím, že je dubová), když dotyčný působil na MK dosud jako ekonomický náměstek, proč až pan Staněk „na něco kolem čísel přišel“. Ekonomický náměstek se přeci – a to je snad náplní jeho práce (i ve všech firmách) zabývá především ekonomikou a čísly a je za to nejen odměňován, ale i zodpovědný. Ale co, třeba fakt nevěděl!

Ovšem – z životopisu pana RS jsem si zapamatovala: Má zkušenosti jako voják z povolání (2000- 2007) a tuto svoji profesní éru opustil jako velitel roty. (Inu, dobrá zkušenost, pomyslím si, pro vedení teď i MK). Pak, než nastoupil na MK, strávil rok na postu finančního ředitele společnosti CZE, s.r.o. Finance Director., která dnes již neexistuje. Nějak se mi toto sróčko nepodařilo na netu najít – ani jeho historii – možná jsem špatně hledala.

Pan Šmarda (čekatel???) se někomu nelíbí, nevím jestli jako muž nebo jen tím, že má pouze maturitu. Také jste si někdy položili otázku zda titul z nějaké VŠ ,nebo dokonce titulů víc, rovná se automaticky kvalitnější a zodpovědnější člověk, s morálkou daleko víc na úrovni než ten kdo nemá vyštudováno?

Já tedy nevím jak to dopadne, sledovat samozřejmě budu.

P. S. Vždyť se to týká i mě, protože v této zemi žiji.

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 152 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *