KDYŽ JSEM JÁ BYL MALÝ KLUK…

Napsal
Sdílet článek

Ačkoli na stránkách PP již článek o smutné události, úmrtí pana Karla Gotta, vyšel, ačkoli se k tomu vyjadřují ve všech médiích lidé, kteří ho znali i osobně, nejen prostřednictvím jeho písní, přesto mi nedá alespoň krátce se k tomu vyjádřit.

V komentářích jsem zaregistroval od jistého pisatele jednoduchou, krátkou, ale zcela výstižnou větu: „Nic už nebude jako dřív.“  Samozřejmě víme, jak to pisatel myslel. Víme, že život půjde dál jako dřív, lidé se budou rozcházet i zamilovávat, budou dny příznivé i nepříznivé – ale pro několik generací to opravdu znamená jistý mezník v jejich životech. Například ti, kterým je dnes kolem šedesáti let – když začali chodit do první třídy, bylo panu Gottovi již přes dvacet let a jeho písně zněly z rádia i televize. Jejich rodiče na tyto písně tancovali na zábavách, Karel Gott byl v té době již hudebním fenoménem v celé umělecké branži. Dnes už možná spousta těchto lidí nad šedesát let rodiče nemá, ale ty vzpomínky, že právě písně pana Gotta jsou dodnes součástí vzpomínek na mládí svých rodičů – tyto vzpomínky jsou nezpochybnitelné.

Pak Karel Gott byl vyjímečný i tím, že na rozdíl od řady, či většiny celebrit, nedal, ve své povaze gentlemana, nikdy důvod bulváru, aby ho vláčel na svých stránkách v nějakých šílených, vymyšlených kauzách. Dokonce i bulvár zachoval v jeho případě respekt a slušnost, snad až na pár drobných výjimek. Nemá význam, abych v záplavě komentářů a článků na toto téma psal víc. Zakončím to proto textem jedné z jeho mnoha krásných písní. Když jsem já byl tenkrát malý kluk, to písně zněly líp a sladší měly zvuk… Škoda že jsem co jsem, a kluk že už jsem byl…

5/5 - (2 votes)
(Visited 249 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Pokud se za rok, dva či za pět let, zeptáte lidí – v rozmezí 20 – 80 – let „Říká vám něco – a co – jméno KAREL GOTT“ bude jich to vědět mnoho, myslím si tak 90 procent.
    Nikdo nejsme nesmrtelný, ale Mistr Gott – „náš Kája“ prostě „nesmrtelný“ zůstane.
    Klid a pokoj na věčnosti Vám, pane Gotte, přeji i já. A děkuji, že jste byl.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *