Když padá hvězda

Napsal
Sdílet článek

V srpnu padají hvězdy.

Ony určitě padají i jindy, ale v srpnu nejčastěji. Když prý uvidí člověk padající hvězdu, má si něco přát. To dá rozum, že něco hezkého. Jenže – jak to stihnout? Už jen to, padající hvězdu uvidět, se nepodaří každému a když už? Jak dlouho tu padající hvězdu pozoruješ? Okamžik. Okamžíček, jen co bys okem mrkl. A to se ještě na to nemůžeš připravit. Koukat na tu svítící tečku na tmavém nebi, vyhlídnout si ji a – hvězdo padej a já si budu něco přát!

Mohu být filuta a přání si dopředu hezky připravit. Jedno? Několik? Mnoho? Co takhle si napsat seznam, třeba podle důležitosti? Ale co je pro koho a kdy důležité? Tak třeba pětileté dítě by si mohlo přát koloběžku, brášku, ségru, nebo když už sourozence má, aby je někdy čert vzal, a taky si může dítě přát, aby se máma s tátou nehádali. A přání nás, dospělých?

Jenže hvězda nebude padat tak dlouho než to všechno přečteš, až jí dáš úkoly a pak, s rukama v klíně, budeš čekat na jejich splnění.

Co si přeji já? Já vlastně vše co potřebuji (pozor – ne vše co chci) mám. Vážím si toho a čím jsem starší, tím víc. Vlastně, s odstupem času, si (už s pochopením) vážím i toho, co jsem si nepřála. Ale jak se říká – bylo to pro ten můj film – můj život – napsáno ve hvězdách a ani jsem je nemusela vidět padat.

Tak si přejte, tak si přejme, vždy jen to nejlepší, pro sebe i pro naše blízké a něco pro to každý sám dělejme. Každý den!

Ještě máme pár dní na napsání toho seznamu našich přání!

P. S. Na tu srpnovou padající hvězdu čekat ani nemusíme a když už – tak pak je to pro nás bonus.

MAJKA DUBOVÁ

4/5 - (1 vote)
(Visited 145 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *