Když ujede vlak

Napsal
Sdílet článek

Snad bych mohla nazvat jednu z mých úchylek chození na vlak. Proč? Pokud někam, kvůli něčemu, někomu, často jde o něco důležitého, potřebného, jedu vlakem, stepuji již nejméně půl hodiny před jeho odjezdem na perónu, na zastávce. Aby mi vlak neujel!

Nedivím se, že to někdo nepochopí, stejně tak já nechápu dobíhače na konkrétní vlak až na poslední vteřinu. Pravda, za hodinu nebo až zítra, je možno jet také. Jenže co když dalším vláčkem přijede člověk s křížkem po funuse?

Zrovna tak mi připadá Vít Rakušan, který nyní přiznává, že v kampani na parlamentní říjnové volby udělali chybu a ujel jim vlak.

Pravda pravdoucí, pane Rakušane, vlak PIRÁTOSTANU skutečně ujel. Nechali jste si ho totiž ujet. Zůstali jste ukolébáni vyšvihnutím vašich preferencí z jarních měsíců. Jenže ti ostřílení, zkušení, nepřestávali topit pod kotlem. Topili ještě víc. Jsou to ti, k jejichž odchodu do politického pryč, k jejichž porážce, jste se sešikovali s Piráty. Pomohlo to STANU? Uškodilo to STANU? Víte kolik vašich voličů právě kvůli onomu sňatku z rozumu ihned řeklo, je nám líto, ale v tom případě STAN ne? Ani kdyby jste nyní byli, protože byste dělali kampaň soustavně dobře, chytře, a neusnuli na vavřínech, v preferencích ke 30 procentům.

Nemám ani trochu pochopení pro politiku vedenou a uskutečňovanou hnutím ANO. Nevěřím jejich zase slibům na lepší zítřky, ani jejich volebnímu heslu: „Uděláme Česko bohatší“ .

Avšak ANO má opět precizně zpracovanou a vedenou volební kampaň, kde navíc využije všeho. Navíc dokonale a bleskurychle dokáže i šedé až černé, které jim najednou vyplave, natřít na růžovo.

Přesně jak jste řekl, Pane Rakušane – udělali jste chybu a ujel vám vlak.

P. S. Budete si muset počkat až třeba na ten další.

  • MAJKA DUBOVÁ

(Visited 137 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *