Ke krvavému útoku v Manchesteru došlo jen proto, že se ochranka bála podezřelého muslima zadržet, aby nebyla nařčena z rasismu

Napsal
Sdílet článek

Jistě máte ještě v paměti atentát, k němuž došlo na koncertě v manchesterské aréně, kdy se oběťmi útoku stalo i mnoho dětí. Nyní se zjišťuje, že útoku bylo možné zabránit. Avšak nejen tomuto útoku, v současné době už je jasné, že dnes mohly žít také oběti teroristického útoku na vánočních trzích v Berlíně. Oba tyto starší případy už byly vyšetřeny, nicméně praví viníci, kteří nevykonávali svoji práci tak, jak měli, postiženi nebudou. Ostatně, ani ti, kdo muslimské vrahy zvou do Evropy, zřejmě nebudou nikdy potrestáni.

Ochranka v aréně v Manchesteru uvedla, že měla špatný pocit ohledně sebevražedného atentátníka Salmana Abediho, ale ani přesto člen ochranky nepřistoupil k islámskému teroristovi, protože se bál, že bude označen za rasistu, budou-li jeho podezření nesprávná.

Kyle Lawler, kterému bylo v době bombového útoku na Manchesterskou arénu 18 let, řekl policii, že si všiml, že Abedi byl před útokem, při němž v květnu 2017 zabil 22 lidí a zranil více než 800 dalších, nervózní a upocený.

„Cítil jsem se nejistý, co dělat,“ řekl Lawler policii. „Je velmi obtížné definovat teroristu. Všechno, co jsem věděl bylo, že by to mohl být nevinný asijský muž.“

Tehdy velmi mladý člen ochranky dál vypověděl: „Nechtěl jsem, aby si lidé mysleli, že se projevuji stereotypně kvůli jeho rase. Bál jsem se, že se zmýlím a budu označen za rasistu. Chtěl jsem se zachovat správně a nepokazit to přehnanou reakcí nebo posuzováním někoho podle rasy.“

Lawlera mnozí nyní soudí za jeho nečinnost, jenže nemůžeme ignorovat skutečnost, že je také produktem dlouhodobého vymývání mozků ideologií multikulturalismu a antirasismu či vnucování bělošské viny. Mladík vyrostl ve společnosti, která kultivuje příliš citlivou a příliš opatrnou mentalitu, pokud jde o cokoli, co se týká rasy. Dokonce i policie a média, když informují o islámském terorismu, váhají napsat pravdu ze strachu, že budou vypadat rasisticky.

Policie ve Velké Británii nesmí používat slova „islámský terorismus“ a „džihádisté“ při diskusích o teroristických útocích prováděných muslimy. Tento krok byl navržen s cílem zabránit veřejnosti ve vytváření negativního pohledu na islám. Reformu požadovala organizace muslimské policie, která tvrdila, že oficiální používání těchto výrazů je odpovědné za negativní vnímání a stereotypy, které vytvářely diskriminaci a islamofobii.

Pokud by se Lawlerova podezření nepotvrdila, riskoval by veřejný mediální lynč za rasistické stereotypy a diskriminaci, což je nyní považováno za nové neodpustitelné hříchy v západní společnosti. Lawler dále řekl, že měl velký pocit viny.

A bohužel ve společnosti, která více odsuzuje rasismus než islámský terorismus, se může kdykoli podobná situace opakovat.

Ovšem nejen útok v Manchesteru mohl být včas odvrácen. Ke stejným závěrům se došlo při vyšetřování útoku na vánoční trh v Berlíně. Jedenáct mrtvých, včetně jedné Češky, mohlo stále žít, kdyby nedošlo k podobně fatální chybě toho, kdo měl mít islámské teroristy v hledáčku. Příslušný policista se však o islámský terorismus vůbec nezajímal, neboť jediné, čemu se věnoval, bylo hledání ultrapravicových extremistů v řadách policie.

K tragédii došlo v Berlíně v prosinci 2016, kdy útočník jedenáct lidí kamionem zabil a dalších asi šedesát zranil. Podivná role připadla berlínskému detektivovi Michaelovi W., který byl přidělen k dohledu nad Amrim. Ten však namísto toho ze sebe udělal jakéhosi agenta – provokatéra, aby vyhledával mezi svými kolegy pravicové extremisty.

Podle zprávy se muž nechtěl pustit do jistých nejmenovaných berlínských čtvrtí, protože jako syn černého amerického vojáka a bílé německé matky patří mezi barevné, s nimiž sympatizuje. Namísto toho posílal provokativní  SMS zprávy svým kolegům, aby zjistil, kdo z nich inklinuje k nacismu.

Mel být zodpovědný za dohled nad Anisem Amrim, ale tento napůl černý policista neměl zájem o dohled nad teroristou, ale za mnohem důležitější považoval odhalování ultrapravicových extremistů či nacistů mezi vlastními kolegy. Nakonec se tento fanatik stal případem pro psychiatra.

Co naznačují oba zdánlivě nesouvisející případy, jejichž důsledek však byl totožný? Oba aktéři, díky nimž se nepodařilo zabránit masakrům, jsou zářnou ukázkou produktů současné ideologie, lidí s propagandou dokonale vymytými mozky. Propagandou protibělošskou, proislámskou a především pochybného antirasismu. Ani bych se nedivila, kdyby byl barevný psychopat přijat do řad policie čistě na základě splnění rasových kvót v řadách policie, bez ohledu na profesní schopnosti daného jedince.

5/5 - (2 votes)
(Visited 130 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *