Klasické pracovní době odzvonilo?

Napsal
Sdílet článek

Přelétla jsem na netu bleskově titulek „Mladí chtějí prací strávit méně času“ a četla titulky další. Některý mě upoutal na první dobrou, avšak článek pod ním byl o ničem. Vracím se ještě k „Mladí…“

(31. 7. 20 kk. Právo) protože je v titulku slovo práce.

V článku se píše, že (podle průzkumu mezi mladými) nejdůležitějším aspektem při výběru práce je pro mladé Čechy rovnováha mezi pracovním a osobním životem. Novým trendem je flexibilní pracovní doba a práce z domova, uvítali by i crowdsourcing. Zajímají se i o možnost dalšího vzdělávání, přátelskou atmosféru na pracovišti, smysluplnou náplň práce, možnosti uplatňovat v práci své nápady, přivítají otevřenost pro změnu. Důsledkem je to, že častěji mění zaměstnání. Jako optimální dobu u jednoho zaměstnavatele uvádějí tři roky.

Změna podle odborníků neproběhne ze dne na den.

Nehovoří se zde, že mladí nechtějí pracovat.

Diskuze pod článkem je zajímavá, názorově pestrá. Od zatracování mladých jako nemakačenků, po uvádění dobrých příkladů. Samozřejmě i vzpomínek těch starších jak kdysi museli makat.

Uvedu slova jednoho z diskutujících

Nenarodili jsme se abychom pracovali, pracujeme abychom měli prostředky na žití a mělo by to být důstojné žití.“

———————————————————————————————————————–

Nevím jak vás, ale mě může vždy zvednout ze židle údaj „prostavíme…. miliony, miliardy…“, což vůbec není informace také o efektivitě. Stejně tak informace „v práci jsem byl dnes o dvě hodiny déle“. Co když na stejnou práci, ve stejném objemu a stejné kvalitě potřebuje jiný pracovník o tři hodiny méně? Na co tedy klasickou pracovní dobu?

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 83 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *