Přelétla jsem na netu bleskově titulek „Mladí chtějí prací strávit méně času“ a četla titulky další. Některý mě upoutal na první dobrou, avšak článek pod ním byl o ničem. Vracím se ještě k „Mladí…“
(31. 7. 20 kk. Právo) protože je v titulku slovo práce.
V článku se píše, že (podle průzkumu mezi mladými) nejdůležitějším aspektem při výběru práce je pro mladé Čechy rovnováha mezi pracovním a osobním životem. Novým trendem je flexibilní pracovní doba a práce z domova, uvítali by i crowdsourcing. Zajímají se i o možnost dalšího vzdělávání, přátelskou atmosféru na pracovišti, smysluplnou náplň práce, možnosti uplatňovat v práci své nápady, přivítají otevřenost pro změnu. Důsledkem je to, že častěji mění zaměstnání. Jako optimální dobu u jednoho zaměstnavatele uvádějí tři roky.
Změna podle odborníků neproběhne ze dne na den.
Nehovoří se zde, že mladí nechtějí pracovat.
Diskuze pod článkem je zajímavá, názorově pestrá. Od zatracování mladých jako nemakačenků, po uvádění dobrých příkladů. Samozřejmě i vzpomínek těch starších jak kdysi museli makat.
Uvedu slova jednoho z diskutujících
„Nenarodili jsme se abychom pracovali, pracujeme abychom měli prostředky na žití a mělo by to být důstojné žití.“
———————————————————————————————————————–
Nevím jak vás, ale mě může vždy zvednout ze židle údaj „prostavíme…. miliony, miliardy…“, což vůbec není informace také o efektivitě. Stejně tak informace „v práci jsem byl dnes o dvě hodiny déle“. Co když na stejnou práci, ve stejném objemu a stejné kvalitě potřebuje jiný pracovník o tři hodiny méně? Na co tedy klasickou pracovní dobu?
- MAJKA DUBOVÁ
Podobné články:
Tento článek byl publikován administrátorem blogu Vox Populi. Jméno autora najdete na konci článku. Texty publikované na tomto blogu jsou osobními názory autorů a nemusí vyjadřovat názory redakce, mohou být dokonce s redakčními názory v opozici. Nicméně zde chceme dávat příležitost širokému politickému i společenskému spektru osobních vyjádření, která mohou být podnětem k zajímavé diskusi. Články publikované administrátorem pocházejí ze zaslaných příspěvků na redakci PP a nebyly k publikaci na Pravém prostoru přijaty. Pokud chcete na tomto portále založit vlastní blog a stát se tak redaktorem Vox Populi, klikněte v hlavním vrchním menu pod logem na záložku ZALOŽIT NOVÝ BLOG. Můžete pak přidávat vlastní články sami a stát se tak tvůrci zajímavého názorového svobodného portálu bez cenzury. Zde je nápověda jak na to.