Koaliční pětka vzkazuje národu: Na demokracii zvysoka kašleme!

Napsal
Sdílet článek

SPD Tomio Okamury získala ve volbách 2021 20 poslaneckých mandátů, volilo ji 513 910 voličů, což představuje 9,56 všech ve volbách odevzdaných hlasů, čímž se SPD v soutěži všech našich politických stran umístila na pátém místě a dosáhla lepšího výsledku než např. v pořadí šestá TOP 09 (14 poslaneckých mandátů), či v pořadí sedmí Piráti ( čtyři poslanecké mandáty).

S tímto výsledkem a s více než půmilionovým získem hlasů tak SPD získala zcela zasloužené právo na obsazení jednoho ze šesti křesel místopředsedů Poslanecké sněmovny, ale poslanci koalice SPOLU společně s koalicí PirSTANu, kteří v nové Poslanecké sněmovně vytvořili nerozbornou poslaneckou většinu, rozhodli jinak. A totiž tak, že volby, nevolby a demokracie nedemokracie křeslo místopředsedy Poslanecké sněmovny pro nikoho z SPD nebude. BUDE pro poslankyni Richterovou z Pirátů (čtyři poslanecké mandáty), ale NEBUDE pro nikoho z SPD (20 poslaneckých mandátů). Čímž vyslovili svůj soud o tom, že voličské hlasy pro Piráty jsou více než ČTYŘIKRÁT cennější než hlasy pro SPD, a čímž současně udělali kříž nad demokracií, která jak známo hlásá, že hlasy všech občanů v demokratických volbách jsou si a musí si být rovny.

Pro koaliční pětku to však, jak vidno, neplatí. A jak svůj postoj, kterým není ničím jiným, než nejotevřenějším pohrdáním nejpodstatnějším principem demokracie, zdůvodňují?

Inu takto: Místopředsedové Poslanecké sněmovny vyjíždějí často do ciziny a jak prý by to vypadalo, kdyby se v západní zemi, vedle skalních příznivců západní politiky objevil též poslanec SPD, čili strany, která se vyslovuje proti NATO i EU a chce o naší další příslušnosti k těmto organizacím dokonce uspořádat jakési referendum.

Takže nikdo takový z nás Čechů se v rámci politických jednání nesmí na Západě objevit, musíme tam působit jako národ ze všech národů západní politice nejoddanější, nejposlušnější a nejdisciplinovanější, či řečeno jinak: je naší nejsvětější povinností vysílat na Západ nikoli to, co naši republiku skutečně reprezentuje, ale jsme povinni vysílat tam naši Potěmkinovu vesnici. Čili zfalšovaný a nikoli věrný obraz toho, co náš národ jako celek chce a oč usiluje.

Faleš a pohrdání demokracií je tedy tím, s čím naše nová poslanecká většina zahajuje, a jak už své pappenheimské známe, nemůžeme od ní čekat nic lepšího ani v budoucnu.

  • Lubomír Man
(Visited 1 109 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Stejně tak jako se choval Babiš a celé hnutí ANO, stejně tak jako se choval bývalý prezident Klaus a nemluvě ( škoda slov) o prezidentovi současném. Pan autor by zřejmě nejraději napsal, a ono to ze všech jeho článků hojně vytéká, ZLATÝ KOMUNISTI, že?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *