Koberec

Napsal
Sdílet článek

Koberec je celkem běžná věc. I když do některých domácností si rodiny koberce, záclony, závěsy a jiné lapače prachu již nepořizují. Proč ne?

Avšak vy, kteří máte rádi teplo od nohou a měkoučké našlapování, si koberců doma užíváte. Proč ne?

Samozřejmostí je udržovat svoji domácnost v čistotě. Když už ty koberce u vás na podlaze jsou, tyto často (snad každodenně) vysáváte . A že je stále co? Především když jsou doma malí caparti.

Takový, právě vyluxovaný tepich, si přímo říká (pomyslíte si) „ nebude po mně nikdo alespoň týden šlapat, nikdo na mě nebude drobit, prostě chci být jako ze žurnálu“.

Jako ze žurnálu navrch – ale co když se podíváte pod koberec? Co když tam najdete zapadlou sušenku, kousek čokolády, oříšek, a možná i něco již plesnivého nebo dokonce zapomenutý porno-časopis? Prostě pod tím kobercem je nepořádek – i když z té strany, kterou běžně vidíte, požíváte, se jevil bez vady, čistý.

Normální člověk udělá co? Ten svinčík (promiňte mi ten výraz, ale tak to je) uklidí . Normální člověk ano. Ovšem jsou i jistě takoví lidé, že řeknou „jejda to je svinčík, ale to není vidět – je to přece pod kobercem“. Prostě svinčík pod kobercem nechají – jak se říká NAVRCH HUJ – VESPOD FUJ.

Těch pár vět je o koberci klasickém a o tom na tepichu a pod ním .

Jenže jsem, a to hlavně, vlastně chtěla upozornit, ve smyslu – na koberci a hlavně pod kobercem – na činy a skutky lidí, kteří moc dobře ví jak jednají , čím se v našich očích pyšní tj. o tom jejich NAHOŘE (snad doslova?) a co v jejich skutcích je to „pod kobercem“. Také navrch huj a vespod fuj, že?

A co vy? Máte doma (i ve svých skutcích ) uklizeno? V obyčejném vašem „doma“. Předpokládejme, že občas se i u vás najde nějaký ten drobek pod kobercem. Nejste svatí, že? A co u těch SVATÝCH? Svatí přeci, právě proto že jsou svatí, svinčík pod svým kobercem mít nemohou a snad ani nemají.

P.S.
Nebo – proBOHA , i oni ano?

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 133 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Svinčík pod kobercem má každý.Ten kdo tvrdí že ne,tak právě špičkou pantofle nadzvedává čípek koberce a usilovně pod něj drobí.😋

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *