Kolik platíte ze svých daní na neziskovky, které k nám touží nastěhovat desetitisíce migrantů?

Napsal
Sdílet článek

Není snad týden, kdy by se u nás neobjevil nějaký požadavek na přijetí vetřelců, kteří právě útočí na hranice Řecka, resp. Evropy. Po Fendrychovi, toužícím po padesáti tisících migrantů, se nyní ozvala další “iniciativa” pod názvem „Europe Must Act“.  Ve středu svolali na neděli 15.3. demonstraci, kterou budou nejspíš muset kvůli koronaviru zrušit. Předpokládám, že vzhledem k tomu, že se měla demonstrace pro přijímání migrantů konat v Praze, sešlo by se tam nejspíš víc, než nyní třicet povolených osob. Případně mohou demonstraci přesunout mimo Prahu, tam by měli jistotu, že limit třiceti osob  nepřekročí.

Tito profesionální sluníčkáři, zaštítění šéfem práskačských elfů Kartouzem, dokonce sesmolili dopis vládě, podepsaný asi stovkou signatářů, z nějž níže cituji:

„Podle dostupných informací přes čtyřicet tisíc lidí v uprchlických táborech na řeckých ostrovech platí daň za politické spory uvnitř EU a každodenně čelí nejistotě nad vlastní budoucností. Nyní k nim můžeme připočítat tisíce těch, jež čelí policejnímu násilí“

Násilí? Kdopak je zde násilník? Kdo se snaží prolomit hranice suverénního státu? Řecká policie? No to snad ne. Ale nic, jděme dál k dopisu:

„Jedná se nejen o selhání ve spolupráci členských států EU, ale i o rezignaci na dodržování základních lidských práv, která by měla tvořit jádro sdílené evropské identity a hodnot.“

Aha, tak opět tatáž rétorika o “lidských právech” a “evropských hodnotách”. Ty “hodnoty” znamená kašlat na vlastní občany a starat se o invazisty, kterým jde pouze o převzetí dalšího území, v lepším případě o štědré dávky?

„V neposlední řadě je nutné připomenout, že EU má k dispozici nástroje a mechanismy umožňující řešit situaci uprchlíků v Řecku a na Balkáně. Vyzýváme tedy českou vládu, aby se začala aktivně zasazovat o obnovení procesu relokace nově příchozích v rámci členských zemí Evropské unie a aby se uprchlické tábory staly skutečně jen krátkodobým a přechodným příbytkem lidí, kteří mají nárok na mezinárodní ochranu a důstojné zacházení.

Má cenu toto ještě nějak komentovat? Myslím, že ne. Zajímalo by mne, zda by se tito “aktivističtí sluníčkáři” tak snažili, kdyby je stát tak štědře nepodporoval (tito jsou zřejmě noví, takže se pravděpodobně o nějaké dotace teprve ucházejí). Víte, kolik jde z vašich daní těm, jejichž hlavní činností je nasouvat muslimské migranty do ČR, či “integrovat” neintegrovatelné menšiny? Prosím, nahlédněte na výběr těch promigračních, integračních:

Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč
Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč
Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč
InBáze 10 565 144,- Kč
Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč
Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč
Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč
META, o.p.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- Kč
Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč
Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč
MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč
Charita Česká republika (pozorovatel – nepřehledné, v řádech desítek až stovek milionů)
Slovo 21, z.s. 25 148 073,- Kč
AMIGA, z.s.(pozorovatel) nedohledáno
La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,- Kč
Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč

Většina z těch peněz jde zřejmě na platy “zaměstnanců”. A to nevíme, kolik jim jde odjinud (EU, OSF apod.). A ještě taková smělá otázka: “Tolik neziskovek, pečujících o migranty, potřebujeme pro těch pouhých dvanáct kousků, přijatých v roce 2015 z Řecka?” Nebo nám snad vláda něco tají? Něco, co je jasné každému, kdo se umí dívat kolem sebe?

Myslíte, že by vám stát dotoval třeba neziskovku bránící práva většinové společnosti, neziskovku proti pozitivní diskriminaci? Nebo neziskovku, bránící tradiční rodinu, či že by dal dotace třeba na domobranecké uskupení? Ne, ve všech uvedených případech se dočkáte tak akorát nálepky rasisty, xenofoba a extremisty.

Mnohokrát jsem se ptala, jak může někdo podporovat na jedné straně muslimskou migraci a islamizaci a na druhé LGBT ideologii. A výše, v těch cifrách, je odpověď, která nám nejspíš “sedne” na 80% sluníčkářů. 

(Visited 471 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *