Komunistická minulost a podivná přítomnost

Napsal
Sdílet článek

Než se pustíme do dalšího pojednání, je třeba předeslat následujicí: Rusko není totožne s komunismem; marxismus byl od samého prvopočátku protiruský.

Víme, jak se v Česku ujal komunismus. Sovětský Svaz nás osvobodil, lidé nesprávně ztotožňovali SSSR s Ruskem, Rusko s komunismem, Rusko považovali za spojence, tak akceptovali komunismus. To je vysvětlení, ale omluvitelné to není. Ti, co přijali komunismus, zároveň převzali Stalinismus, estébácké mučírny, věznění, popravy, ostnaté dráty. Zavedli jedinou „správnou” ideologii, ostatní názory zakázali.

Mnichovská dohoda národ traumatizovala. Ale ono to jinak, než jak to udělal Beneš nešlo. Odvaha a statečnost jsou dobré vlastnosti, ale ne když jsou kontraproduktivní. Odmítnutí Mnichova by nás bývalo dostalo do izolace, národ zničilo, válku oddálilo. Československá armáda byla schopna zasadit Wehrmachtu ránu, která by jeho dobyvačné plány zpomalila, ale zemi by ubránit nedokázala. Naopak přijetí Mnichova válku urychlilo. Ale na duši národa se to podepsalo.

Sovětský Svaz se jevil jako zachránce. To neznámená, že marxismus je smysluplná ideologie. A vůbec už není pravda, že Rusko je nějak totožné s komunismem. Pravý opak je pravdou. Nicméně polovina národa komunismus akceptovala. Do KSČ vstopilo 1,5 milionu lidí (světový rekord na počet obyvatelstva). Důvodem byl v jádře oportunismus, ale byli schopni si to racionalizovat.

Podle mého názoru tento oportunismus je právě příčinou současného patolízalství. Je to hnusné, ohavné! Podlézáme neoconům, neziskovkám, euroatlantickému establishmentu.

Podle toho dnes situace v Česku vypadá. Česko je dnes řízené pučisty v ČT a zahraničními neziskovkami. Různé neziskovky ovládané CIA, neocony a Sorosem začaly do Česka pronikat brzy po revoluci. Je třeba si uvědomit, že Amerika je nyní něco uplně jiného než byla za Wilsona, Roosevelta, Reagana. Dnes tam vládne uplně jina garnitura.

Komunisté do nás vtloukali dichotomii: kapitalismus – socialismus. Hodně lidí si zřejmě neuvědomuje, že v demokracii si mají vládnout sami. Myslí si, že teď je tady nějaký jiný „rezim”, který to udělá za ně a oni budou jenom nadávat. Ovšem ne každý má čas, energii, povahu a odvahu se politicky angažovat. Jak to řešit? Nevěřme manstreamu! Minimálně choďme k volbám (i do senátu) a volme to nejmenší zlo.

Stručně řečeno, musíme se zbavit jak komunismu tak patolízalství!

Podívejme se na Maďarsko. Penězovod neziskovkám zastavili. S Orbánem nemusíme vždy souhlasit, ale je to snad jediný politik v Evropě, který si zachoval zdravý rozum a rovnou páteř. Maďarsko provádí nezávislou politiku. Je vidět, že možné to je.

Nebo porovnejte poválečný vývoj v ČSR a Rakousku. V Rakousku komunisty nikdo nevolil. Sovětská vojska se stáhla. Rakousko se stalo spořádaným, prosperujícím státem s dvěmi a půl stranami (Lidovci, Socialisté, Liberálové). Dnes tam pomníky rudoarmějců nikdo neničí a Rakušané rusofobií netrpí.

Zdaleka nejodpornějším jevem v současném Česku je rusofobie. A je třeba znovu zopakovat, kdo za tou rusofobií stojí: američtí neoconi, zakuklení trockiste, tj. ta samá sorta lidí, co bolševickou revoluci v carském imperiu vyvolala. Nejde jim o žádnou svobodu a demokracii. Jde jim o to Rusko zničit.

Musíme obnovit svobodu slova a pluralistickou splečnost. S EU je třeba vyjednávat a hájit české zájmy, ne tam chodit udávat a podlézat. Musíme se vrátit k našim národním tradicím. Těmi jsou mj. Husitství, Národní obrození, Sokol, Palacký, Masaryk, Beneš. Nepotřebujeme ani komunismus ani rusofobii. S Ruskem bychom měli mít vztahy nadstandartní. Je to slovanský národ a náš spojenec ze dvou světových válek.

PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR

Copyright © Rudolf Kavan 2021 CC BY-NC-SA

Pro nekomerční účely může být tento článek libovolně kopírován a distribuován.

(Visited 167 times, 1 visits today)
Sdílet článek

5 comments

 1. Pár nesouvislých poznámek:

  Komunismus by se v Rusku nemohl ujmout, kdyby nenašel natolik širokou vstřícnou odezvu u ruské veřejnosti, že příznivci téhle ideologie porazili v občanské válce její odpůrce. Domnívám se, že tomu tak bylo proto, že myšlenky komunismu souzněly s tradičním ruským nevolnickým uspořádáním společnosti (ve “věrchušce” akorát “knížete” nahradil “soudruh tajemník”) a vývoz komunistické ideologie se stal nástrojem tradičního ruského imperialismu.
  Není pravda, že SSSR nebyl Rusko. Desítky miliónů Rusů se dodneška se SSSR ztotožňují a podporují revanšistické nálady, které už okusila Ukrajina a ze kterých mají oprávněné obavy zejména pobaltské národy.
  “Rusofobie” je stejně zavádějící bezobsažný patvar jako “islamofobie”. Ani v jednom případě nejde o iracionální strach, nýbrž o špatné zkušenosti.
  Souhlasím, že je třeba budovat svobodnou sebevědomou společnost v samostatné a svrchované zemi. Ale k tomu si musíme udržovat odstup jak od neomarxistického Západu, tak od východních totalitních despocií.

  1. Marxismus se nejprve uchytil v Nemecku. Vyhranoval se ostre protirusky a pretransformoval se v nacismus. To souznelo s cim? V carske risi se uchytil, teprve kdyz byla rozvracena valkou.

   Faktem zustava, ze vetsina bolsevickych vudcu byli nerusove zejmena Zide.
   https://www.keepandshare.com/doc9/23879/zide-a-marxismus-pdf-92k?da=y

   Tradicni imperia byla britske a francouzske. Nemecko zahajilo dve svetove valky. Kam se hrabe carske imperium?

   Ze SSSR nebyl Rusko je proste fakt. Rusko bylo jenom jednou z republik, Rusu byla asi polovina a zadne privilegovane postaveni nemeli.

   Zcela nesmyslny termin je “revans”; neni za co se revansovat.

   “Rusofobie” je terminus technicus a samozrejme neznamena strach. Naopak hyeny se domnivaji, ze jsou na koni, protoze Rusko povazuji za slabe. Rusofobie je protiruske stvani. A jsou za tim americti neoconi, zakukleni trockiste, tj. ti, kteri bolsevickou revoluci vyvolali. Jejich nezikovky jsou rozlezlee po celem svete.

   Je slovo “antisemitismus” obsazne?

 2. Je to šílené, jak pravý prostor ovládli psychopati, kteří radši zabijí babičku, než aby si vzali roušku, chodí do práce, i když bylo v kontaktu s pozitivním a je jim jedno, že třeba zabijou svého kamaráda.

  Kdysi skvělý web. Dnes nám, rozumným lidem, přejí smrt eurohujeři i pomatení „vlastenci”.

   1. Ok, tak ale nejdřív zajistěte samostatné bydlení všem, kdo se bojí, ale žijí se sobcem, dobrovolnost školní docházky a plat bez práce všem, kdo nejsou debilové a nechtějí zemřít nebo si trvale zničit zdraví.

    Asi chápeš, že to je nesmysl. Tak nebuďte sobci. Vždyť státy v jihovýchodní Asii a Oceánii virus porazily, mají pár mrtvých a ekonomický růst za loňský rok či jen mírný pokles.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *