Komunistické zrůdy

Napsal
Sdílet článek

Dne 4. května 1949 večer byl do mé cely dodán nový vyšetřovanec, který nebyl schopen chůze. Bez nosítek, prostým držením pod pažemi a za nohy jej přinesli tři příslušníci SNB za vedení vrchního strážmistra Františka Vinického a známé pankrácké bestie – navoněného Peška.

Novým vyšetřovancem byl plukovník Lukas, jehož stav byl již na první pohled otřesný. Vězeň byl nedbale narychlo oblečen a na nohou měl pouze zakrvácené ponožky. Jeho boty nesl jeden z příslušníků SNB a vhodil je do cely. Na oděvu plukovníka Lukase nebyly známky krve, ale hlava nesla zřejmé známky ran a podlitin. Obličej zakrvácený, prošedivělé vlasy zplihlé do čela – proto na mě v první chvíli zapůsobil jako stařec před smrtí…Prvním nejhorším dojmem působily po svlečení ponožek nohy. Obě bez formy, silně nateklé, sloupovité, stejného objemu jak v kotníku, tak i v kolenu. Od chodidel až po kolena byly nohy pokryty podlitinami a staré zranění z války bylo otevřené. Nejhůře byla postižena chodidla, nesoucí stopy systematického pokládání úderů, a to jak podél, tak i napříč. Většina prstů měla strhané nehty a na jejich místě bylo vidět živé maso. Stejné stopy po bití obušky nesl i celý povrch těla až po krk. V krajině žaludku byly jasně patrné kruhové podlitiny způsobené pravděpodobně bodáním obušky a na dvou nebo třech místech byla pokožka dokonce protržena. Tyto otevřené rány silně krvácely. V obličeji byly od úderů pěstí rozbity rty a okolí očí. Příčný pruh od obušku probíhal též přes pravý spánek a ve vlasech na temeni zela otevřená rána způsobená pravděpodobně nějakým tupým předmětem.“

Takto popsal stav plukovníka generálního štábu Karla Lukase jeho spoluvězeň, tehdy dvaadvacetiletý Leopold Hajíček, s nímž jsem se v letech 1990-1991 několikrát osobně setkal. Tehdy mi také předal podrobný zápis o Lukasově stavu, jenž sepsal poté, co se mu podařilo v roce 1949 uprchnout na Západ. Právě díky němu máme zachyceno svědectví o mučení, kterému byl Karel Lukas vystaven a jež jsem zde před třemi dny zveřejnil. Tím také odpovídám na otázku mnoha z Vás, jak se toto svědectví dochovalo. Mnozí jste se rovněž ptali, zda se ví, kdo byl za mučení a smrt válečného hrdiny plukovníka generálního štábu Karla Lukase zodpovědný.

Dnes již s naprostou jistotou víme, že hlavním pachatelem jeho vraždy byl vrchní strážmistr SNB Theodor Bělecký, a podíleli se na ní i jeho tehdejší nadřízený nadporučík SNB Josef Volf, strážmistr SNB Josef Kotlík a členové „Běleckého mordparty“ ve složení Jaroslav Patěk, Václav Veselák, Ladislav Niewald a Karel Tichý. Několikahodinovému mučení Karla Lukase byla osobně přítomna i Běleckého sekretářka Běluše Ejemová. Podíl na smrti plukovníka Lukase však měl bezpochyby i vrchní strážmistr SNB František Vinický a velitel pankrácké věznice vrchní strážmistr SNB Václav Pešek, kteří nechali ztýraného Karla Lukase 14 dní (!) umírat s těžkými vnitřními zraněními, bez poskytnutí sebemenší lékařské pomoci.

Jediným, kdo byl kdy z výše uvedených osob nějak potrestán, byl Theodor Bělecký, jenž byl 17. března 1950 zatčen a následně odsouzen na pět let za „zneužití moci úřední“, kterého se opakovaně dopouštěl, když „hrubým a sadistickým způsobem týral vyšetřované osoby“ (nikdy však nebyl souzen v souvislosti s vraždou plukovníka Karla Lukase!!!). V Běleckého osobním spisu uloženém v Archivu bezpečnostních složek je možné nalézt informace o tom, že již na svém předchozím působišti v Mostě „páchal různé nepřístojnosti jako pálení pat u nohou, týrání, bití … a v některých případech u vyšetřovaných následovala smrt.“ Své oběti kromě toho okrádal o osobní automobily a další cennosti. Bělecký se přitom zaměřoval především na mladé ženy, které opakovaně sadisticky mučil a znásilňoval. Tato zrůda strávila za všechny své zločiny ve vězení pouhé dva roky…
 • EDUARD STEHLÍK
5/5 - (5 votes)
(Visited 165 times, 1 visits today)
Sdílet článek

6 comments

 1. Četla jsem správně datum 4. května 1949?
  Pokud se nemýlím, před pár dny hovořil soudruh Vojtěch Filip o tom, že se přepisují a jinak vysvětlují dějiny. Necituji ho doslova přesně, (dalo by se to snad i najít) ale naprosto přesně jeho slova takto vyzněla.
  Toto konkrétní svědectví by přepsal – nepřepsal – JAK?
  Jedním slovem – ZVĚRSTVO – ale už naše – našich lidí!

 2. Psychopati. Chraneni patokracii zvanou komunismus. Jsou i patokracie, ktere si rikaji jinak. Nakonec je to jedno.

 3. Nezdá se Vám že mnoha lidem je po tom co bylo a jak to bylo nějak smutno? Opěvují tu dobu, leč jen jednu stranu mince, ale ty hrůzy jakoby nevidí, nechtějí vidět, slyšet o tom. Samozřejmě, že ani dnes není vše růžové a ani nikdy nebude. Co těm, kteří jsou po starých pořádcích tak smutní poradit, aby se přesunuli kde tyto pořádky stále platí. Bylo by jim tam jistě dobře, byli by mezi svými. Nikdo jim nebrání, žádné ostnaté dráty – prostě mohou si zvolit. Mohou kamkoliv, tak co chtějí? A navíc nikdo je z vlasti neštve, nevyhání. Není málo těch, kteří byli nuceni za vlády komunistů odejít do pryč. Někteří odešli, s tím, že ani mámě nesměli přijet – přiletět na pohřeb, jiní zůstali, ale metli chodníky, pracovali jako figuranti v geo. bydleli přes týden v maringotkách. Copak i tohle lze – a komunisti by to chtěli – ZAPOMENOUT?

 4. Dodal bych, ze vyse uvedene je v same podstate marxisticke doktriny. Marxismus je apokalyptická sekta. Hlásaji třídní nenávist, krvavý, krutý, nemilosrdný třídní boj. Po tom krveprolití, po revoluci, která otřese základy světa, se má objevit nová, zářivá éra.

  Dnes komunisti ztezuji boj proti rusofobii. Zarputile trvaji na tom, ze Rusko je totozne s komunismem. Z rusofobie obvinuji „kapitalismus“. Tim zamlzuji, ze puvodci jsou neoconi – zakukleni trockiste. A zrejme vubec nepochopili, ze dnesni Rusko je kapitalisticke.

 5. Tato zvůle bachařských zrůd vyplývala z toho, že žili v přesvědčení, že jsou něco více, než vězni. Tak si to užívali.

  Muslimové z principu žijí v přesvědčení, že jsou více, než nevěřící psi. Tak si to také, co nevidět, budou užívat.

  Člověk, který fňuká nad příhodami čtvrt století starými a nezabývá se faktem, že do pár let to tady máme zpátky, tomu jen nahrává.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *