Koncem měsíce proběhne u mešity ve švédském Malmö veřejné pálení Koránu

Napsal
Sdílet článek

O akci informují švédská média už nyní tak, aby o ní vědělo co nejvíce Švédů. Jistě však akce neujde ani pozornosti “Novošvédů”, kteří zcela jistě přijdou proti pálení jejich modly protestovat. Na čí straně bude vládnoucí establishment je už nyní jasné, otázka nakonec je, zda se pálení Koránu nakonec opravdu uskuteční.

Rasmus Paludan, vůdce dánské protiislámské strany Stram kurs, nyní plánuje jet do Švédska a spálit tam veřejně Korán. Rozhodl se tak poté, co jej pozval švédský pouliční umělec Dan Park. Pálení Koránu se bude konat u mešity v Malmö – Rosengård na konci měsíce.

Pouliční švédský umělec Dan Park vyzval stranického vůdce dánské strany, aby spálil Korán před mešitou v Rosengårdu v Malmö. Pálení se bude konat před vchodem do mešity v pátek 28.srpna. A Paludan pozvání přijal. Říká, že se chce postavit za své bratry ve Švédsku.

“Naši švédští bratři budou brzy vyhlazeni ve své vlastní zemi, takže to nejmenší, co můžeme udělat, abychom jim pomohli, je ukázat se v jedné z jejich okupovaných enkláv a říct nám náš upřímný názor na Korán,” uvedl v prohlášení.

Rasmus Paludan je již několik let známý tím, že v Dánsku spálil Korán. A byl několikrát napaden. Ještě v červnu ho málem pobodal muslim, který k němu běžel s nožem.

Obávám se, že nakonec vše dopadne podobně, jako když byl kamkoli pozván Tommy Robinson. Velmi často se akce, na které se měl účastnit nekonala, či byla zakázána přímo jeho účast. Pokud náhodou akce proběhne, pak lze očekávat, že mešitu oblehnou místní obyvatelé a budou se snažit celé akci zabránit. Myslím, že je celkem jasné, na čí stranu se v případě sporu postaví policie….

(Visited 872 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *