Končí éra privátní televize TOP0,09 a její jednostranné propagandy?

Napsal
Sdílet článek

Jistě  většina z vás zaznamenala zvolení tří nových členů do Rady ČT. Především Luboš Xaver Veselý a Hana Lipovská byli do Rady ČT zvoleni i přes velký odpor současných prominentů ČT, tedy těch, kdo si veřejnoprávní televizi, které jsme všichni nuceni platit za jednostrannou propagandu výpalné, už před lety zprivatizovali. Co mne nejvíc ze všeho zaráží, je jejich vyjadřování jako přes kopírák. A je jedno, zda hovoří Kalousek, některý z Pirátů, Němcová či Gazdík, případně jakákoli “mluvící hlava” z ČT. Všichni tvrdí, že touto volbou došlo k vážnému ohrožení svobody, nezávislosti, objektivity a vyváženosti fungování veřejnoprávního média. Tak takovéto a podobné floskule se nyní sypou z jejich hlav.

Takže (ne)vážení zděšení rádoby demokraté, tato televize není nezávislá, objektivní a už vůbec ne vyvážená. Prezentují se tam názory jen jednoho jediného názorového proudu, přičemž jiné názory jsou nepřípustné. Pokud se tam už čistě náhodou objeví nějaký oponent, tak je dehonestován a jeho názory jsou napadány, většinou za součinnosti moderátora. ČT běžně nesleduji, ale z toho, co vím, tak se tam neustále střídají tytéž “mluvící hlavy”, které si jen vzájemně přikyvují. Žádná názorová pluralita či střet protichůdných názorů. Tedy takový střet, který by nebyl jednostranně podporován moderátorem.

Dovedla bych jmenovat celou plejádu osobností, které by ČT nikdy na své obrazovky nepustila, protože jejich názory jsou nepohodlné.  Nejen ČT, ale i Rada ČT dosud prezentovala ten jejich jediný názor, členové jiných názorových proudů nebyli dosud do rady Sněmovnou připuštěni. Nyní došlo k jakémusi zlomu a byli zvoleni členové, kteří se názorově těm stávajícím poněkud vymykají. A hned se hovoří o jakémsi narušení “svobody”.  Čí svobody? Dvořáka, který bere z našeho výpalného pohádkové mnohamilionové odměny? Nebo snad politiků těch stran, jejichž předvolební kampaň na ČT probíhá de facto 24 hodin denně?

Jak je definována rada ČT? Kdo by v ní měl – dle pravidel – sedět? Cituji:

Rada ČT je kontrolní orgán televize a jejího managementu. Má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna, a to tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy. Členové jsou voleni na funkční období šesti let, přičemž každé dva roky je volena jedna třetina členů. Ti mohou být zvoleni opětovně.

Takže ti, kdo kritizují fakt, že náhle bude v radě i zastoupení jiných názorových proudů, jdou zcela proti základní definici rady ČT. Tedy proti pravidlům, chcete-li i proti demokracii, na kterou se dotyční tak vehementně odvolávají. Znovu zdůrazňuji to, co je uvedeno výše a co je z definice této instituce podstatné: …které volí a odvolává Poslanecká sněmovna, a to tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy. 

Dosud byl v Radě ČT jen jeden jediný politický a názorový proud a to přesto, že v naší společnosti je jich víc. Ostatní názorové proudy tam nebyly prezentovány a když tam nyní mají být a tím naplnit definici Rady ČT, tak dělají tito “rádoby demokraté” humbuk??

Bojí se snad Dvořák, Wollner, Fridrichová, Moravec a další mluvící hlavy, dokola papouškující tutéž propagandu a prezentující tytéž názory o svá vysoce lukrativní koryta? A co umělecká angažovaná fronta, svolá demonstrace za “záchranu” jejich chlebodárců z ČT?

Co kdyby spolu s novou radou došlo i k zásadním programovým změnám a nevznikly by třeba ani podobné “skvosty” jako tento?? blush

 

(Visited 150 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. Zásadním problémem jakéhokoli bolševismu je snaha být v očích veřejnosti uznán za demokracii. Protože to fakticky není možné, tak alespoň verbálně se každý bolševismus demokracií ohání jak sedlák cepem a aby své rétorice dodal na síle, tak demokratická pravidla zakotví i do zřizovacích listin a zákonů všeho druhu s vědoméím, že je dodržovat nehodlá. Bohužel každý bolševismus je též signifikantní i tím, že používá lež co by nástroj prosazování svých cílů. Když si výše popsané vložíme do jedné společenské situace (nádoby) a zamícháme, tak nám vyjde vcelku shodný minulo režimový i současný obraz naší vaší ČTv.

  Na venek se tváří v souladu se zákonem jako velmi nadstranická, objektivní, vyvážená a informačně nabitá. Ve skutečnosti je úzce stranická, neb straní a svými komenty podporuje pouze jednu EUbruselskou názorovou linii. Jestliže události hodnotí a komentuje pouze z bruselského úhlu pohledu, tak logicky nemůže být ani objektivní. V době EU podporovaném multikulturalismu ČTv záměrně zapomíná informovat o občanských aktivitách proti němu směřujících, bagatelizuje tr.č. migrantů, či se o nich ani nezmíní a tím se mediálně dopouští hrubého zkreslování obrazu reality. Ve svém zpravodajství akcentuje nepodstatné a marginální banality na úkor informování o důležitých a pro občany našeho státu zásadních dohodách a rozhodnutích našich politiků v OSN, EU, EK. ČTv se svým selektivním přístupem k informacím o zásadních událostech, jednostranně orientovanými komentáři událostí a oslovováním pouze “EU názorově pevných a prověřených” hostů dopouští hrubého porušování zákona o ČR a ČTv stejně, jako svých zřizovacích listin. Z informačního média se po spacákovém převratu vedeném soudruhem Rumlem a za řiditelování soudruha Dvořáka stala hlásná propagační trouba neomarxismu a báječná dojná kráva spřátelených “umělců” a tvůrců.

  Těžko se v takovéto neomarxistické bolševické propagační žumpě mohou radovat, že se do kontrolního orgánu dostali lidé, kteří mají vlastní úsudek, životní zkušenosti, profesní znalosti, morálku a čest. Vždyť ti by jim mohli jejich dlouhodobé, desinformační a manipulativní působení na vědomí občanů ztížit, či dokonce zarazit! Za to je soudruzi v EK, nebo ve zdejších Svobodozednářských lóžích jistě nepochválí. blum Včera jsem v ČTv slyšel vystoupení soudružky předsedkyně TOP 09 Adamové, jak se čílila nad ohrožením svobody informování, když byli do RRTV zvoleni noví členové. Nic mne tak nepotěšilo, jako když z novinářského pléna, k přednesenému žalozpěvu Adamové, nebyl žádný dotaz. Možná tak odchod TOP 09 od kormidla neomarxistické hlásné trouby EUpropagandy bude bez fanfár jen za hlasitého vzdychání Adamové, Feriho a Kalouska.

  Paní autorko, děkuji za Váš článek!! good

  1. Pekariové kvikot, to musela být božská hudba pro uši vlastenců (pokud sledují bruselovizi).
   TOP je ale zároveň předpo…, protože nehlasovala pro vydání poslankyně Maříkové ke stíhání. Možná se chtějí pojistit před hněvem “lůzy” (slovy nácka Koláře).

   1. Kalouskovci nehlasovali pro vydání, protože tam byli jenom 4. Plně je ovšem nahradily pirátské smažky, které se většinou zdržely, dokonce jsem poslouchala rozpravu (konec) a Piráti mluvili tak, že kdybychom byli ve středověku a mohli paní Maříkovou nechat upálit, udělali by to. Ta nenávist z těch smažek jen prýštila.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *